Všetkým sa stala osudovou rovnaká pozícia: Slovenskí kanoisti na ME zažívajú zmiešané pocity

Slovenský reprezentant Milan DörnerSlovenský reprezentant Milan Dörner Zdroj: Profimedia

SZEGED - Slovenskí rýchlostní kanoisti Milan Dörner a Ákos Gacsal obsadili v sobotnom B-finále na ME v Szegede v 6. miesto v K2 na 500 metrov. Katarína Pecsuková v K1 na 500 m skončila v B-finále rovnako šiesta.

Pecsuková zaostala za postupom do A-finále o 88 stotín sekundy, v semifinále skončila štvrtá. V B-finále triumfovala Francúzka Manon Hostensová pred Britkou Deborah Kerrovou a Taliankou Agatou Fantiniovou. Slovenka zaostala o 2,787 sekundy za víťazkou.

Dörner s Gacsalom dopádlovali v semifinálovej jazde na 5. priečke. V sobotných dopoludňajších pretekoch boli najrýchlejší Poliaci Wojciech Pilarz a Wiktor Leszczynski pred Nórmi Gunnerom Eidem a Jonom Voldom, tretí skončili Taliani Manfredi Rizza a Tommaso Freschi. Slovenské duo zaostalo o 2,694 sekundy.

Slovenská kanoistika bude mať zastúpenie v A-finále kontinentálneho šampionátu v nedeľu. V disciplíne K4 muži na 500 m sa predstavia Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka a Adam Botek.

Viac o téme: Rýchlostná kanoistika Katarína Pecsuková Ákos Gacsal Milan Dörner ME v Szegede K1 na 500 m