EURO 2024 Fanúšikovia v údive, tvrdý režim pre obhajcov titulu: Aha, čo všetko majú zakázané!

Talianski futbalisti počas tréninguTalianski futbalisti počas tréningu Zdroj: SITA/Bernd Thissen/dpa via AP

BERLÍN - Talianski futbalisti sa pri obhajobe titulu majstrov Európy budú musieť podvoliť tvrdému režimu, ktorý počas šampionátu v Nemecku nastavil ich tréner Luciano Spalletti.

Zakázal svojim hráčom používať obľúbený PlayStation, nosiť slúchadlá či mať pri sebe mobil pri masážach. Päťdesiatšesťročný kouč priznal, že sa mu cnie po minulosti, keď moderné technológie neboli.

Interné pravidlá, ktorými sa "Squadra azzurra" bude počas turnaja riadiť, by sa dali nazvať návratom do starých čias. Spalletti vyžaduje, aby bolo mužstvo na úlohu obhajcov titulu stopercentne sústredené. Je mu proti mysli, že si futbalisti na dlhšie trvajúcich reprezentačných zrazoch obľúbili hracie konzoly PlayStation, s ktorými si vo voľných chvíľach krátia čas.

Konzoly zostanú doma

"Konzoly zostanú tentoraz doma. V národnom tíme musíte byť koncentrovaný a hlúposti podobného typu nie sú povolené. My ideme vyhrať majstrovstvá Európy, nie (počítačovú hru) Call of Duty," nechal sa tréner počuť na tlačovej konferencii pred dnešným prvým zápasom v Dortmunde proti Albánsku. Ďalšími účastníkmi papierovo najsilnejšej skupiny B sú Španielsko a Chorvátsko.

Snáď aj preto Spaletti razí striktný režim. Novinár Manu Heredia na sociálnej sieti X uviedol, že taliansky kouč povolil spoločenské hry do pol jednej v noci, zakázal slúchadlá a tiež mobily pri masážach.

Cnie sa mu po tréningových kempoch z minulosti

"Cnie sa mi po tréningových kempoch z minulosti, keď tieto moderné technológie neboli," povedal Spalletti, ktorý sa stal dvakrát šampiónom Ruska s Petrohradom, vlani doviedol k majstrovskému titulu po 33 rokoch Neapol a v priebehu kvalifikácie na Euro nahradil pri reprezentácii Roberta Manciniho.

Fanúšikom sa jeho pravidlá zdajú v dnešnej dobe príliš tvrdé, ale Talian na nich trvá. "Musíte mať správny životný štýl, aby ste zo seba na ihrisku vydali to najlepšie," stojí si Spalletti za svojím.

Viac o téme: Taliansko Luciano Spalletti EURO 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy