EURO 2024 Ako keby vám zbúrali domov: V Mníchove odhalili časť zničeného štadióna z Charkova

Šéf ukrajinského zväzu Andrij Ševčenko s časťou zničenej tribúny zo štadióna v CharkoveŠéf ukrajinského zväzu Andrij Ševčenko s časťou zničenej tribúny zo štadióna v Charkove Zdroj: SITA/AP/Ariel Schalit

MNÍCHOV - Ukrajinská futbalová federácia odhalila v Mníchove pozostatky zničenej tribúny charkovského štadióna Sonyachny.

Fanúšikovi si tak mohli pred pondelkovým zápasom E-skupiny medzi Ukrajinou a Rumunskom pozrieť časť zničeného stánku po útoku ruských jednotiek v máji 2022.

Vedenie ukrajinskej federácie tak chce upozorniť na pokračujúci vojnový konflikt. Od ruskej invázie bolo zničených až 500 zariadení športovej infraštruktúry na Ukrajine.

"My dnes začneme naše zápasy, ale milión vojakov bráni Ukrajinu. Všetci sme spolu. Teraz hráme za krajinu. Dnes hráme za ľudí, ktorí bránia naše životy a našu krajinu," citovala agentúra DPA bývalého útočníka a prezidenta ukrajinskej federácie Andreja Ševčenka.

Šéf ukrajinského zväzu Andrij Galéria fotiek (4) Šéf ukrajinského zväzu Andrij Ševčenko s časťou zničenej tribúny zo štadióna v Charkove Zdroj: SITA/AP/Ariel Schalit

Štadión v Charkove bol jedným z tých, na ktorom sa hrali zápasy Eura 2012 a kemp v ňom mali Holanďania. "Zistiť, že štadión bol zničený, bolo to isté, ako keby ste zistili, že vám zničili domov," dodal Ševčenko.

Časť zničeného štadióna bude možné vidieť aj v Düsseldorfe, kde Ukrajina v piatok odohrá svoj ďalší zápas E-skupiny proti Slovensku.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4

Viac o téme: Andrij ševčenko Mníchov Charkov EURO 2024 Sonyachny
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy