EURO 2024 Pred zápasom Ukrajiny s Rumunskom je rušno: UEFA vydala zákaz, Rusom sa nebude páčiť

Hráči UkrajinyHráči Ukrajiny Zdroj: SITA/AP/Czarek Sokolowski

BERLÍN - Európska futbalová únia UEFA zakázala ruské vlajky na dnešnom stretnutí majstrovstiev Európy v Mníchove medzi futbalistami Ukrajiny a Rumunska. Usporiadatelia majú za úlohu ich okamžite zabaviť. Informovala o tom agentúra AP.

UEFA, ktorá Rusko krátko po invázii na Ukrajinu vylúčila z medzinárodných súťaží, zakročila po tom, čo sa ruské vlajky objavili napríklad pri otváracom zápase šampionátu medzi domácim Nemeckom a Škótskom alebo u priaznivcov Srbska pri nedeľnom dueli s Anglickom.

Pre ukrajinský tím bude prvý zápas na turnaji veľmi emotívny a náladu priživil aj šéf futbalového zväzu Andrij Ševčenko. Držiteľ Zlatej lopty za rok 2004 na námestí v Mníchove odhalil inštaláciu z kusov zničeného štadióna v Charkove.

Ukrajina arénu postavila pre Euro v roku 2012 a pred dvoma rokmi ju zničilo ruské bombardovanie. "Keď som trénoval reprezentáciu, tak sme v Charkove často trénovali. Keď sme sa dozvedeli, že štadión je zničený, bolo to, akoby sme prišli o domov," povedal Ševčenko.

"Ale aj keď futbalové ihriská a tribúny nedokážu odolať ruským bombám, my budeme vždy stáť za našou krajinou a celému svetu budeme rozprávať o tejto krutej vojne," pridal niekdajší kanonier Dynama Kyjev alebo AC Miláno.

K podobnému kroku s vlajkami ako UEFA už pred šampionátom mali v úmysle siahnuť nemeckí organizátori, ktorí chceli povoliť na tribúnach a v oficiálnych fanzónach iba vlajky účastníkov majstrovstiev Európy. Dôvodom bola aj vojna v Pásme Gazy.

Viac o téme: UEFA Rusko Ukrajina Rumunsko EURO 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy