Konár sa definitívne zlomil: Klub NHL poslal trénera k vode, meno nástupcu je otázne

Bývalý tréner Columbusu Pascal VincentBývalý tréner Columbusu Pascal Vincent Zdroj: SITA/AP/Mary Schwalm

COLUMBUS - Klub zámorskej hokejovej NHL Columbus Blue Jackets oznámil ukončenie spolupráce s hlavným trénerom Pascalom Vincentom.

Informoval o tom prostredníctvom oficiálnej webovej stránky. Meno jeho nástupcu zatiaľ nezverejnili. V organizácii pôsobí aj slovenský obranca Samuel Kňažko, ktorý v tejto sezóne hral v nižšej zámorskej súťaži AHL.

Päťdesiatdvaročný Vincent sa stal koučom tímu pred sezónou po tom, čo Mike Babcock na svoj post rezignoval. Predtým pôsobil dve roky v Columbuse ako asistent trénera. Blue Jackets v tomto ročníku skončili na poslednom mieste v Metropolitnej divízie aj vo Východnej konferencii.

"S Pascalom som strávil niekoľko uplynulých týždňov, zistil som, že je to vynikajúci človek a inteligentný hokejový tréner, ktorý v minulom ročníku tvrdo pracoval v náročných podmienkach. Myslím si však, že zmena na striedačke je v najlepšom záujme nášho tímu. V mene celej organizácie sa chcem Pascalovi poďakovať za jeho pracovnú morálku, profesionalitu a prínos počas troch sezón v tíme Blue Jackets," povedal Don Waddel, ktorý je generálnym manažérom tímu od mája.

Columbus bol v počte inkasovaných gólov až na 31. mieste, v strelených na 27. priečke v lige. Mal aj druhú najhoršiu presilovú hru a jedno z najslabších oslabení.

Vincent je jedenásty tréner NHL, ktorého v prebiehajúcej sezóne prepustili. Rovnaký osud stretol aj Jaya Woodcrofta (Edmonton), Deana Evasona (Minnesota), Craiga Berubea (St. Louis), D.J. Smitha (Ottawa), Lanea Lamberta (NY Islanders), Todda McLellana (Los Angeles), Lindyho Ruffa (New Jersey), Dona Granata (Buffalo), Davida Quinna (San Jose Sharks) a Davea Hakstola (Seattle Kraken).

Viac o téme: NHL Columbus Blue Jackets Pascal Vincent
  • Autor: © Zoznam/
  • X/Columbus Blue Jackets
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy