EURO 2024 Zachránil istý gól, schytal ranu od Vavra: Hancko hrdinom Slovenska, v akom je stave?

Slovenský obranca Dávid Hancko zasahuje na bránkovej čiareSlovenský obranca Dávid Hancko zasahuje na bránkovej čiare Zdroj: SITA/AP/Themba Hadebe

FRANKFURT NAD MOHANOM - Zhruba po hodine hry pondelkového zápasu E-skupiny na ME medzi Belgickom a Slovenskom zastúpil Martina Dúbravku na bránkovej čiare obranca Dávid Hancko.

Krajný bek zachránil tesné vedenie svojho tímu, ktorý napokon aj vyhral v pomere 1:0. Následne ho nešťastne zasiahol spoluhráč Denis Vavro, ktorý však v mixzóne svojsky potvrdil, že situácia je v poriadku.

Belgičania sa ocitli niekoľkýkrát v zápase pred odkrytou bránou a smolným strelcom bol tento raz striedajúci Johan Bakayoko. Vavro i Hancko sa rútili zablokovať jeho strelu. Hancko bol však na mieste skôr a utŕžil nešťastnú ranu do hlavy od Vavra. Chvíľu zostal ležať za bránkovou čiarou, no neskôr dokázal pokračovať v hre.

"Ja som tam bežal a Dávid akurát padol. Už som nestihol zastaviť a trafil som ho omylom kolenom do hlavy. Ale žije, smeje sa, to je dobré. Ospravedlnil som sa mu. Je to silný chlap a aj keď ho to bude bolieť, bude to dobré. Kúpim mu čokoládu," povedal odľahčene Vavro.

Slováci prekvapili v pondelok favorizované Belgicko a po jedinom góle zápasu v podaní Ivana Schranza si odniesli tri body. Najbližšie (21.6.) ich čaká zápas proti Ukrajine.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 86

Viac o téme: Slovensko Martin Dúbravka Denis Vavro EURO 2024 Dávid Hancko
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy