Žilina opäť bližšie k titulu, rozdrvila Petržalku

Issiaka Bello, Tomáš Jenčo a Peter Šedivý Issiaka Bello, Tomáš Jenčo a Peter Šedivý Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Prvú veľkú šancu Žiliny zmaril v 8. min kapitán domácich Šedivý, ktorý zastavil loptu na bránkovej čiare. Bránka Petržalky bola v tom okamihu už prázdna. V 15. min prvý rohový kop Žiliny odvrátila domáca obrana na hlavu Pečalku, ktorý s prehľadom otvoril skóre - 0:1.

O minútu neskôr Pavol Ďurica z diaľky vystrelil, ale brankár hostí Dúbravka jeho strelu s námahou vyrazil na rohový kop. Vzápätí domáci Jenčo s veľkou dávkou šťastia zmaril sólový únik Bella a opakovanú strelu hostí F. Kiss odhlavičkoval z prázdnej bránky. Odpoveďou na túto zmarenú šancu bola strela Bella, ale tá minula svätyňu domácich. Potom skúšal šťastie Nachtman, ktorého hlavička tesne minula bránku Žiliny. Práve Nachtman bol smutným hrdinom celého zápasu, keď v 36. krížnu prihrávku Kobylíka nešťastne poslal do vlastnej siete - 0:2.

Po zmene strán mal už v 47. min na kopačke gól Bello, ale ponúknutej šance sa zľakol. Poleťov únik po krídle v 52. min poslal D. Kobylík nad bránku Jenča. Najväčšiu šancu na zníženie mal v 62. min F. Kiss, po dravom úniku mu však chýbali sily na zakončenie akcie. Ako treba premieňať šance, predviedli Žilinčania v 67. a 73. min, keď po ukážkových akciách na jeden dotyk skórovali do prázdnej bránky Patrik Mráz a Zlatkovič. Týmito zlepenými gólmi Žilinčania iba ukázali svoju dominanciu v stretnutí. Líder potvrdil víťazstvom 4:0 nad Petržalkou svoje postavenie v tabuľke a majstrovské ambície.

MFK Petržalka - MŠK Žilina 0:4 (0:2)
Góly: 15. Pečalka, 36. Nachtman (vlastný), 67. Patrik Mráz, 73. Zlatkovič, ŽK: 56. Machovec, 65. F. Kiss - 45. Pečalka, rozhodovali: Olšiak - Slyško, Čiernik, 328 divákov

Petržalka: Jenčo - Čikoš, Šedivý, Nachtman (74. Mitrovič), Diogo Pires - Pavol Ďurica, P. Sedlák, F. Kiss, Augustín (62. Filipe Dos Santos "Cafú") - Szarka (62. P. Fieber ml.), Machovec

Žilina: Dúbravka - S. Angelovič (15. Poleť), Šourek, Pečalka, Patrik Mráz - D. Kobylík, Babatounde Bello, Jež, Zlatkovič (75. D. Christu) - Rilke, Majtán (80. V. Leitner)

Peter Fieber st. (tréner Petržalky): "Myslím si, že Žilina má veľmi kvalitné mužstvo a keď dostaneme gól zo štandardnej situácie a druhý si dáme vlastný, nemôžeme nad týmto tímom vyhrať. Ťažko sa hrá, keď nedávate góly a robíte chyby, aké sme robili my. Dnes sme na ihrisku boli len štatistami a hráči by sa mali zamyslieť, čo chcú vo futbale dokázať. Takéto školácke chyby sa v najvyššej súťaži nemôžu robiť. Súperovi gratulujem k víťazstvu."

Pavel Hapal (tréner Žiliny): "S dnešným výkonom a výsledkom som spokojný. Vyhrali sme pomerne vysokým rozdielom, no musím priznať, že som čakal ťažký zápas. Hráči však splnili do bodky, čo sme si povedali a už v prvom polčase sme mohli dať viac gólov. Som rád, že súpera sme počas celého duelu nepustili do žiadnej veľkej gólovej šance. Mám pocit, že hráči idú vytrvalo za svojím cieľom a vedia, o čo hrajú. Po prvom polčase sme vedeli, že tento súper nás nemôže zdolať."