Slovenskí hádzanári vyhrali v Čiernej Hore o 10 gólov!

Konečné skóre zápasu Čierna Hora - SlovenskoKonečné skóre zápasu Čierna Hora - Slovensko Zdroj: internet

BAR - Slovenskí hádzanári zvládli aj druhý kvalifikačný duel o postup na ME 2012. Po suverénnom výkone triumfovali nad Čiernou Horou na jej pôde 35:25.

V tabuľke 4. skupiny majú na konte plný počet štyroch bodov a figurujú na 1. priečke. Zverenci trénera Zoltána Heistera sa najbližšie v 3. kole predstavia 9. alebo 10. marca v domácom dueli so Švédskom, predtým ich však čaká účasť na majstrovstvách sveta práve v krajine najbližšieho súpera.

Čierna Hora - Slovensko 25:35 (13:19)

Najviac golov za Č. Horu: Rakčevič 5, Roganovič 5/1, Osmajič 4
Zostava a góly SR: R. Štochl, Paul - Petro 2, Kopčo, Mazák 2, M. Straňovský 9/5, T. Urban 4, T. Straňovský 1, Antl, D. Valo 6, Cs. Szücs ml. 5, F. Šulc ml. 1, M. Baláž, Kukučka 4, L. Tarhai ml., Nižnan 1
pok. hody: 5/2 - 5/5, vylúčení: 5 - 3, rozhodovali: Geipel a Helbig (obaja Nem.), divákov

Slováci sa museli hneď v úvode vysporiadať s mankom 1:3, no Čiernohorcov prekvapili vysunutou obranou na ľavej strane, ktorá účinne rozbíjala domácu ofenzívu. V 9. minúte sa hostia po prvý raz dostali do vedenia (4:3) a ďalšia časť prvého polčasu patrila im. V 17. minúte už boli vpredu o 4 góly (11:7), o ďalšie štyri minúty po brejku Martina Straňovského 13:8 a nasledoval oddychový čas domácich. Balkánci slovenský útok zbrzdili, ale iba na čas a päť minút pred koncom polčasu Tomáš Straňovský zvýšil už na 16:10. Už po piatich minútach druhej časti ale domáci boli opäť v hre a pritiahli sa na rozdiel dvoch gólov a to aj napriek slovenskej presilovke. Mohlo byť aj horšie, ale Štochl chytil druhú sedmičku a následne aj domáci náskok. Slováci pritom za desať minút skórovali iba jediný raz. Slovenské šance na víťazstvo však ďalej žili a hráči s dvojkrížmi si držali trojgólový náskok ešte 15 minút pred koncom. Nasledovala dvojnásobná početná výhoda Slovákov, ktorá naštrbila sebavedomie Čiernohorcov a vrátila hosťom poltuctový náskok. Po dvoch náskokoch Vala viedli Heisterovci už o osem gólov a v záverečnej desaťminútovke už zvrat nepripustili. Necelé štyri minúty pred koncom po skvelom trháku Urbana dosiahli dokonca desaťgólový náskok a s prehľadom triumfovali.

Tréner Zoltán Heister: "Chlapci dodržali maximálne taktické pokyny. Súpera sme mali dôkladne zmapovaného, bolo dobré, že sme to dali natočiť. Až na krátky úsek, keď domáci stiahli na tri góly, bol zápas plne v našich rukách. Za krásne víťazstvo chcem pochváliť všetkých, lavičku i tých, čo boli hore."

Izrael - Švédsko 28:32 (13:15)