VIDEO Skvelý Tatar získal 7 bodov v gólovej prestrelke

Tomáš Tatar v drese Grand RapidsTomáš Tatar v drese Grand Rapids Zdroj: internet

BRATISLAVA - Jeden z najväčších slovenských hokejových talentov súčasnosti Tomáš Tatar (19) opäť pripomenul, prečo si ho v drafte vybral slávny Detroit Red Wings. Tatarov tím Grand Rapids Griffins v AHL ponúkol počas sobotňajšej noci málovídanú prestrelku s Chicagom Wolves a slovenský útočník bol hlavnou postavou a prvou hviezdou duelu.

Hráči Grand Rapids, ktorí zaznamenali v posledných siedmich zápasoch iba chudobných osem gólov, dokázali tentokrát nastrieľať sedem gólov za jednu tretinu, a ponúkli tak spolu s domácim tímom skvelý hokejový zážitok pre viac ako 7000 divákov.

Osemnásť gólov v jednom zápase AHL je najväčší počet od marca 1996, kedy sa rovnakým výsledkom rozišli Baltimore a Binghampton. Grand Rapids naposledy nastrieľali desať gólov v jednom súboji pri výhre nad Cincinnati 24. októbra 2001.

Tomáš Tatar, ktorý v stredu oslávi svoje 20. narodeniny prispel k rekordnému výsledku dvoma gólmi (pričom mu stačili iba štyri strely), pripísal si päť asistencií a na konto mu pribudlo fantastických sedem plusových bodov. Do tohto zápasu išiel slovenský útočník s bilanciou 9 bodov (2+7) v 20 zápasoch, takže si výrazne polepšil a vytvoril svoje osobné maximum v súťaži. Slovenský ľavý krídelník svojim úvodným gólom znižoval v prvej tretine na 1:2 a druhý presný zásah, ktorý prišiel v druhej tretine, znamenal vedenie 8:4. Paradoxom je určite fakt, že Grand Rapids nevyužili ani jednu zo šiestich presiloviek, naopak Chicago sa v početnej prevahe presadilo až päťkrát.

Bláznivá bola najmä druhá tretine, v ktorej padlo desať gólov a Grand Rapids ju vyhrali 7:3. Sedem bodov v jednom zápase naposledy nazbieral v AHL Jason Krog v roku 2006.

Chicago - Grand Rapids 8:10 (2:1, 3:7, 3:2)
Góly: 7. Garbutt, 17. a 25. Haydar, 21. Deveaux, 39. Davies, 47. Pettersson, 47. Dawes, 52. Ross  - 19. Tatar, 22. a 23. Tardif, 27.  a 47. Mursak (na oba Tatar), 30. Emmerton (Tatar), 30. Owens, 33. Smith (Tatar), 34. Tatar, 60. Minard (Tatar)

• Zdroj: športky, theahl.com, youtube