VIDEO Zvolen presilovkami otočil derby s Bystricou

Peter Pucher pred bránou Banskej BystricePeter Pucher pred bránou Banskej Bystrice Zdroj: SITA

ZVOLEN - Vo Zvolene sa hral zaujímavý, dramatický a kvalitný hokej s patričným nábojom. Prvá tretina vyšla lepšie hosťom, v 3. min otvoril skóre po strele Kubku od modrej z dorážky v páde zblízka Rumpel. Zvolen mohol odpovedať v 9. min, pred Fedorom sa nepresadil Záhorovský. Banskobystričanom vyšla v 13. min presilovka, keď tvrdo a dobre namieril od modrej čiary Kolba - 0:2.

"Barani" mohli ísť do trojgólového vedenia v 18. min, ale Tománek v oslabení zoči - voči Škrečkovi neuspel. Prišiel trest, z ľavého kruhu prestrelil Fedora Zuzin a znížil na 1:2. O minútu neskôr sa pred domácim gólmanom nepresadili voľní Tománek so Sýkorom. Až päť sekúnd pred klaksónom to hosťom vyšlo v početnej výhode, keď J. Sýkora zblízka neprekonal Škrečka, ten však puk neudržal a pred bránkou Zvolena sa najlepšie zorientoval Tománek - 1:3.

Tréner Bokroš zrejme cez prestávku vyčistil svojim zverencom žalúdky, pretože Zvolenčania v druhej tretine pridali na dôraze a hostia zbytočne znervózneli. V 24. min nevyužili v presilovke šance Hranáč a Lukáš Jurík. Domáci nedali gól ani v početnej výhode o dvoch hráčov, pričom na to mali až 85 sekúnd. Až z následnej presilovky o jedného hráča sa tešil v 27. min L. Čierny po jeho typickej strele od modrej čiary - 2:3. Zvolenu vyšla aj ďalšia presilovka v 29. min, tentoraz pálil od modrej Barinka a vyrovnal. Potom sa hra zbytočne kúskovala, na trestnú lavicu chodili hokejisti z jedného i druhého mužstva. Hostí môže mrzieť nevyužitá presilovka o dvoch hráčov na konci druhej tretiny v trvaní 90 sekúnd. Veľkú šancu nevyužil v 38. min Tománek.

Zvolenčania boli v tretej tretine aktívnejší a už po 36 sekundách mohol zblízka v presilovke dostať Zvolen do vedenia Baláž. Podarilo sa mu to však až v 44. min, keď v presilovke štyroch proti trom poslal z pravého kruhu puk do horného rohu Fedorovej bránky - 4:3. Banskobystričania mohli vyrovnať v 47. min, ale nepresadil sa Cebák a v 51. min neuspel v dobrej pozícii ani Rumpel. Na opačnej strane zaujal tvrdou strelou z pravého kruhu L. Čierny. V závere zápasu hrali Banskobystričania dve presilovky, v ktorých chceli vyrovnať, ale prekvapil ich Lukáš Jurík, ktorý v oslabení perfektne namieril spomedzi kruhov a v 59. min rozhodol o troch bodoch pre Zvolen.

HKm Zvolen - HC'05 Banská Bystrica 5:3 (1:3, 2:0, 2:0)
Góly: 18. Zuzin (Juraško, Škoda), 27. L. Čierny (Michal Chovan, Kovář), 29. P. Barinka (P. Pucher), 44. V. Baláž (Ďaloga), 59. L. Jurík (Michal Chovan) - 3. Rumpel (Kubka, Kútny), 13. Kolba (Hvila, M. Hlinka), 20. Tománek (Šechný, J. Sýkora)
Vylúčení: 12:12 na 2 min, navyše: L. Čierny (Zvolen) na 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 3:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc - T. Orolin, Štefik, 1830 divákov

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Hranáč, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Juraško, Vosátko - Kovář, L. Jurík, Michal Chovan - P. Barinka, P. Pucher, V. Baláž - Škoda, Zuzin, Záhorovský - Leskovjanský, Otčenáš, Marcinek

Banská Bystrica: Fedor - Kolba, Vantroba, Cebák, Biro, Kubka, Vizváry - Hamrák, M. Hlinka, Hvila - Tománek, Šechný, J. Sýkora - Kútny, Paľov, Rumpel - A. Bezák, Heizer, Vartovník

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Zvolen ukázal dnes dve tváre. V prvej tretine tú zlú, nemôžeme takto hrať. Bez nasadenia, agresivity, oduševnenia s takým súperom ako je Banská Bystrica. Za stavu 1:3 sme to museli nejako zmeniť. Som rád, že to hráči pochopili a dosiahli víťazstvo. Hokej sa má hrať tak, ako sme to predviedli v druhej a tretej tretine, teda s oduševnením, nasadením a so súbojmi. Som rád, že si hráči víťazstvo vybojovali. V zápase bolo veľa presiloviek. Ak by ich súper využil, mohlo byť všetko inak, no myslím si, že víťazstvo si za oduševnený výkon zaslúžime. Hráči sa presvedčili, že takto treba hrať zápasy nielen s ťažkými súpermi."

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Prvá tretina bola z našej strany veľmi dobrá, vytvorili sme si pohodový náskok, ktorý sme, žiaľ, v priebehu druhej tretiny stratili. Súpera nakopli naše časté vylúčenia a presilovky hral Zvolen veľmi dobre. Za stavu 4:3 sme sa snažili otočiť zápas aj zmenami v zostave, ale už sme nemali síl, pretože sme ich stratili v oslabeniach. Hrali ich kľúčoví hráči a chýbala im potom razancia. Zápas sa zlomil na konci druhej tretiny, v ktorej sme nevyužili presilovku piatich proti trom. Súperov brankár tam vyriešil niekoľko situácii aj so šťastím. V presilovkách nám to nepadalo tak ako domácim."

• Zdroj: SITA, huste.tv