Rangers remizovali s Inverness, Weiss odohral polčas

Vladimír Weiss Vladimír Weiss Zdroj: SITA

EDINBURGH - Futbalisti Glasgowa Rangers získali na pôde Invernessu iba bod po remíze 1:1. V sobotňajšom dueli 17. kola škótskej ligy hral v drese úradujúceho majstra aj slovenský reprezentant Vladimír Weiss, ktorého po prvom polčase nahradil na ihrisku James Beattie.

"Jazdci" majú na čele tabuľky trojbodový náskok pred mestským rivalom Celticom, oba tímy majú na konte 15 odohratých zápasov.

Slovenský brankár Marián Kello chytá vo famóznej forme. V sobotu jeho tím Heart of Midlothian zdolal Aberdeen vysoko 5:0 a 28-ročný Kello si udržal čistý štít.

Zápasy Celtic Glasgow - Kilmarnock, Dundee Utd. - Motherwell a Hamilton - Hibernian sa nehrali pre zlé počasie.

Inverness Caledonian Thistle - Glasgow Rangers 1:1 /V. Weiss (Gl. Rangers) hral do 46. minúty/

Hearts - Aberdeen 5:0 /M. Kello (Hearts) odchytal celý zápas/

St. Mirren - St. Johnstone 1:2