VIDEO Prešov sa doma vytiahol, zdolal Žilinu

Bello proti presile hráčov TatranaBello proti presile hráčov Tatrana Zdroj: SITA

PREŠOV - Prešov, ktorému po jeseni patrila nelichotivá 11. priečka, chcel proti Žiline bodovať. Odkedy sa Prešovčania vrátili do ligy, Žilina na jeho pôde nezvíťazila, a v sobotu si chcela vylepšiť bilanciu. Úvodných päť minút stretnutia sa obe mužstvá len oťukávali. Po rohovom kope v 6. min vrátil loptu do šestnástky Josl, kde našiel hlavu Krajníka a domáci otvorili skóre.

Žilinčania začali viac držať loptu na svojich kopačkách a tlačiť sa do pokutového územia Tatrana, ale obrana Prešova stála na pevných nohách. Žilinčania museli byť tiež na pozore, keďže domáci produkovali rýchle brejky. V 26. min Žilinčan Momodou Ceesay vyrovnal, ale čiarový rozhodca odmával ofsajd. V tej istej minúte hosťujúci Bello z hranice šestnástky prestrelil bránku Pláničku.

Domáci priaznivci už kričali gól v 27. min, no Žůrekov center neumiestnil hlavou do bránky Čep. Domáci brankár Plánička sa vyznamenal o tri minúty, keď reflexívne vyrazil strelu Žilinčanov na rohový kop. V 43. min unikol hosťujúcej obrane Žůrek, ale Krnáč včasným vybehnutím zachránil hostí od druhého gólu.

Vstup do druhého polčasu mali lepší Prešovčania, ktorí mali územnú prevahu. V 47. min to skúšal z hranice šestnástky Žůrek, ale jeho strelu s prehľadom chytil Krnáč. Postupom času sa hra vyrovnala a diváci videli najmä medzišestnástkový futbal. V 68. bolo takmer vyrovnané, ale Majtánova krížna strela len o milimetre minula ľavú žrď Pláničkovej bránky. V 72. min to na opačnej strane skúšal Papaj, ale jeho delovka letela mimo.

V 78. min sa predieral do pokutového územia Žiliny Peter Petráš, ktorý bol faulovaný a hlavný rozhodca ukázal na biely bod. Loptu si postavil Macko a s prehľadom zvýšil náskok Tatrana. Prešovčania boli rozbehnutí a obrana úradujúceho majstra mala čo robiť, aby tlak domácich ustála. S pribúdajúcimi minútami hrala Žilina vabank, ale skorigovať výsledok sa jej nepodarilo. Tatran po veľmi dobrom výkone zaslúžene zvíťazil 2:0.

1. FC Tatran Prešov - MŠK Žilina 2:0 (1:0)
Góly: 6. Krajník, 78. Macko (z pok. kopu), ŽK: 30. P. Bašista, 72. P. Petráš, 90. Krajník - 17. T. Majtán, 35. J. Poliaček, 51. M. Ceesay, 81. Mabouka, rozhodovali: Vnuk - Kubica, D. Hrčka, 1850 divákov

Prešov: Plánička - P. Petráš, P. Bašista, Čep, Josl - Krajník - Papaj (90. Guba), Vyskočil, Vršajevič - Ľ. Meszároš (71. Katona), Žůrek (61. Macko)

Žilina: Krnáč - Mabouka, Ľ. Guldan, Šourek, Patrik Mráz - Štrba - T. Majtán, Bello (74. Škvarka), J. Poliaček (69. Lietava), Pich - M. Ceesay

Ladislav Pecko (tréner Prešova): "Som šťastný za tri body, terén nám vyhovoval. Rozhodlo srdce hráčov a verím, že budeme hrať dobrý futbal aj na lepšom trávniku."

Pavel Hapal (tréner Žiliny): "Hralo sa na ťažkom teréne, do kolien nás zrazili dve situácie a ťahali sme za kratší koniec. Dali sme dva góly, ale bohužiaľ len z ofsajdu."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv