VIDEO Nový svetový rekord? 36 červených kariet v zápase

Prvé vylúčenie zápasuPrvé vylúčenie zápasu

BUENOS AIRES - Na poslednú sobotu len tak ľahko nezabudnú účastníci zápasu piatej argentínskej futbalovej ligy. Na predmestí Buenos Aires sa uskutočnil duel 23. kola Claypole - Victoriano Arenas.

Na prvý pohľad nebol mimoriadne zaujímavý, keďže sa stretli dva tímy zo stredu tabuľky. Hostia začali nervózne a v priebehu prvého polčasu bol jeden z hráčov po dvoch žltých kartách vylúčený. Domáci tím takmer okamžite využil početnú prevahu a ujal sa vedenia. Nervozita rástla aj počas prestávky na občerstvenie, ktorú dal hráčom pre veľkú horúčavu hlavný arbiter. Do konfliktu sa dostal tréner Arenasu s jedným zo svojich zverencov. Rozhodca bol mimoriadne pozorný a nervózneho futbalistu bez váhania vylúčil. Ten to niesol veľmi ťažko a z trávnika sa mu nechcelo odísť. Zlosť si vybil aj na kovovej bráne pri odchode do šatne. Tím Claypole početnú výhodu o dvoch hráčov využil a ešte do skončenia prvej štyridsaťpäťminútovky zvýšil na 2:0.

Evidentne frustrovaní hostia by sa už najradšej videli na ceste domov, ale to najhoršie ešte len prišlo. V druhom dejstve sa na ihrisku v priebehu pár sekúnd strhla poriadna strkanica, v ktorej figurovali takmer všetci hráči, zapojili sa aj náhradníci, členovia realizačných tímov a napokon na ihrisko vtrhli aj fanúšikovia. Začala sa nefalšovaná juhoamerická "divočina", ktorá pokračovala aj pri úteku k šatniam.

Hlavný rozhodca Damien Rubino si zrejme všetko veľmi dobre zapisoval, keďže po skončení stretnutia uviedol do zápisu až 36 červených kariet pre hráčov a členov realizačných tímov! Argentínske zdroje uvádzajú, že zápasom sa bude v najbližších dňoch zaoberať tamojší zväz, ktorý sa zrejme pokúsi zmierniť tento neúprosný verdikt, aby sa nestal nepríjemným precedensom pre budúce zápasy. Ak však rozhodca Rubino skutočne uviedol do zápisu o stretnutí číslo 36, zrejme ide o nový svetový rekord, ktorý len tak ľahko niekto neprekoná.

• Zdroj: športky, youtube