VIDEO Smutný kapitán Lipták: Vymklo sa nám to z rúk

Matej LiptákMatej Lipták Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Obrovské sklamanie a smútok sa zračili na tvárach slovenských tenistiek Daniely Hantuchovej a Magdalény Rybárikovou po frustrujúcej prehre so Srbskom. Slovenky viedli v rozhodujúcej štvorhre nad párom Jelena Jankovičová, Aleksandra Kruničová 6:2, 5:1 a 30:0, no skvele rozohratý zápas sa im vymkol z rúk a Srbkám sa podaril dokonalý obrat.

Slovenský kapitán Matej Lipták mal po prehre hlavu v smútku. "Ťažko sa mi o tom hovorí, pretože sme nevyužili obrovskú šancu. Za stavu 5:1 a 30:0 tam bola nahrávka blízko siete, potom ďalší fiftín. Pri Danielinom servise za stavu 5:4 sme malií dva mečbaly. Dievčatá nezahrali tento gem zle, ale súperky tak predviedli niekoľko veľmi dobrých úderov. V prvom sete sme ťažili z toho, že Kruničová sa na dvorci iba hľadala a pôsobila dosť neisto. Od polovice druhého setu však bola rovnocennou hráčkou a jej výkon sa postupne stupňoval. Priali sme si, aby sme získali dva body v singloch a mysleli sme si, že vo štvorhre to dorazíme, lebo sme sa cítili favoritmi. Bohužiaľ sa nám to vymkló z rúk, čo ma veľmi mrzí. Pozitívom víkendu boli výkony Dominiky Cibulkovej, ktorá až na prvý set s Jovanovskou zvládla svoje zápasy veľmi dobre a vybojovala dva body. Víťazstvo nad Bojanou ju povzbudilo a proti Ivanovičovej hrala vo veľkej pohode. Daniela podala proti Jankovičovej lepší výkon ako proti Ivanovičovej. Lepšie podávala, v treťom sete viedla 3:1, no Jelena v závere dokázala, že je skúsenou hráčkou a dôležité momenty zvládla lepšie."

Tu bude player

Tím kapitána Mateja Liptáka tak po ročnom pôsobení medzi elitou bude opäť účinkovať v II. svetovej skupine. Slovensko sa pri žrebe ocitne medzi nasadenými a môže naraziť na Bielorusko, Švajčiarsko, Slovinsko alebo víťaza zápasu Japonsko - Argentína, ktorý odložili pre marcové zemetrasenie v krajine vychádzajúceho slnka.