Stochov príchod naštartoval Fenerbahce k obratu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: internet

ISTANBUL - Futbalisti Fenerbahce Istanbul zvíťazili v nedeľňajšom dramatickom súboji 30. kola tureckej ligy na pôde zachraňujúceho sa Bucasporu 5:3. Za stavu 3:1 pre domácich prišiel na ihrisko slovenský reprezentant Miroslav Stoch a zavelil k obratu, keď "Fener" v priebehu dvanástich minút otočil nepriaznivé skóre a vezie si z ihriska súpera dôležité tri body.

Dva góly strelil Alex, po jednom pridali Emre Belözoglu, Güiza a Santos. Vďaka výhre sa tím trénera Aykuta Kocamana dostal na čelo tabuľky pred Trabzonspor, ktorý má pri rovnosti bodov horšie skóre. Do konca sezóny zostávajú štyri kolá a táto dvojica si to rozdá v boji o titul.

Büyüksehir bez dištancovaného kanoniera Filipa Hološka, ktorý si odpykával trest za 4 žlté karty, prehral s Ankaragücü hladko 1:4. Za víťazov odchytal celý zápas Štefan Senecký. Trio jeho krajanov Róbert Vittek, Marek Sapara a Stanislav Šesták nefigurovalo na súpiske tímu z tureckej metropoly.

Genclerbirligi - Kasimpasaspor 1:1

Gaziantepspor - Antalyaspor 2:1

Büyüksehir Belediyespor - Ankaragücü 1:4 /za hostí Š. Senecký odchytal celý zápas/

Bucaspor - Fenerbahce Istanbul 3:5 /za hostí M. Stoch hral od 57. minúty + dostal ŽK/