Nemci dotiahli náskok Slovinska a vyhrali po nájazdoch

Rok Pajic a John TrippRok Pajic a John Tripp Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Nemeckí hokejisti vyhrali v záverečnom zápase A-skupiny MS v Bratislave nad Slovinskom 3:2 po nájazdovom rozstrele. Už pred zápasom bolo jasné, že Nemci do osemfinálovej E-skupiny postupujú ako víťaz základnej A-skupiny a Slovinci budú hrať o záchranu.

V zápase, v ktorom nešlo už o nič okrem prestíže, odštartovali lepšie Slovinci. Už v 5. minúte sa dostali do vedenia po vlastnom góle súpera. Vzápätí mohol vyrovnať Barta, ale jeho strele preletela tesne vedľa žŕdky Kristanovej bránky. Slovinci pôsobili motivovanejšie, lenže čoraz viac sa dopúšťali priestupkov a časté vylučovania ich dostali mimo rytmu. Stihli dať ešte druhý gól, ale potom na dlhé minúty ovládli ľad Nemci. Aj vďaka presilovkám zovreli súpera v jeho pásme a v tretej časti skóre vyrovnali. Od tohto momentu v 46. minúte sa v príležitostiach striedali oba tímy, o čosi nebezpečnejší boli Nemci, ale 30 sekúnd pred tretím klaksónom zahodil tutovku David Rodman. Ten dal síce gól aj v rozstrele, ale jediný slovinský a za Nemcov druhým kusom rozhodol Hordler.

Slovinsko - Nemecko 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 5. Jeglič (Sabolič, Robar), 29. Tičar (Sabolič) - 36. Wolf (Rankel, Hospelt), 46. Schütz (Krueger, Gogulla)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška (SR), Olenin (Rus.) - Carnathan (USA), Tellerkvist-Jonsson (Švéd.), 8010 divákov. Strely 26:61

Slovinsko: Kristan - Kranjc, Kužnik, Robar, Gregorc, Tavželj, Pretnar, Dervarič, Kovačevič - Razingar, D. Rodman, M. Rodman - Jeglič, Tičar, Sabolič - Pance, Pajič, Šivic - Hebar, M. Hočevar, Goličič

Nemecko: Endras - Krueger, Dietrich, Holzer, Braun, Lavallee, Hordler, Goc - Wolf, Hospelt, Rankel - Greilinger, Ullmann, Müller - Tripp, Schutz, Gogulla - Reimer, Barta, Kreutzer - Mauer

Matjaž Kopitar (tréner Slovinska): "Celý zápas bol veľmi vyrovnaný. Hrali sme proti najlepšie organizovanej obrane na tomto šampionáte. V našom tíme nie sú žiadne hviezdy, ale chlapci svojou bojovnosťou dokážu držať krok s každým súperom. Veľmi dobre sme bránili a vytvárali sme si aj šance, na chlapcov som hrdý. Zápas proti Nemecku bol dobrou prípravou na boje o záchranu."

Uwe Krupp (tréner Nemecka): "Odohrali sme so Slovinskom ťažký a vyrovnaný zápas. Napokon takýto vývoj duelu som aj očakával, pretože som videl hru tohto súpera v prvých dvoch súbojoch na šampionáte. Majú mladý tím, ktorý do hry vkladá všetko. Prehrávali sme 0:2, ale dokázali sme zmazať náskok Slovincov, za čo chlapcom ďakujem."

• Zdroj: TASR, SITA