Dubnica aj napriek výhre nad Bystricou opúšťa ligu

Dubničan Beňo bráni Turňu z BystriceDubničan Beňo bráni Turňu z Bystrice Zdroj: SITA

DUBNICA - Dubnica zobrala poslednú možnosť zachrániť sa v Corgoň lige veľmi vážne. V 6. minúte Bruško prihral Ižvoltovi, ktorý sa dobre uvoľnil a po zemi do opačného rohu otvoril skóre. O osem minút neskôr vybojoval loptu Kuzma, našiel Bruška, ale zakončiť mu nedovolili obrancovia Dukly. V 18. minúte pohrozil Považanec, potom mali dvakrát šancu domáci, ale od 24. minúty sa do štatistiky zapísali akcie hostí.

Najskôr z 30 metrov vyskúšal Kováča Pečovský, potom Trousil stačil odzbrojiť dobiehajúceho Považanca. V 29. a v 40. minúte nastrelil hosťujúci Hlinka brvno a dve minúty pred koncom prvej polovice z päťky strieľal Považanec, ale včas sa mu do cesty postavil Kováč.

Domáci sa pokúšali nepustiť hostí do prílišného tlaku, čo sa im v skutočnosti darilo, aj keď Dukla mala v druhej polovici viac z hry. V 58. minúte mohol zvýšiť skóre Gorelka, domácim sa však nedarilo. V 72. minúte nepremenil Bruško pokutový kop a pod tlakom vypadnutia z Corgoň ligy zopakoval to isté v 87. minúte Šulek. Dubnica vyhrávali 2:0 zásluhou kuriózneho gólu Kuzmu zo skrumáže a ten istý hráč mohol zvýšiť na 3:0, lenže Poljovka vykopol loptu spoza bránkovej čiary. Dubnici nakoniec nepomohlo ani víťazstvo k udržaniu sa v Corgoň lige, keďže Košice zdolali Žilinu 1:0.

MFK Dubnica - FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)
Góly: 6. Ižvolt, 76. Kuzma. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Šulek - Pindroch, ČK: 73. Savič (Dukla) za faul, 1960 divákov

Dubnica: P. Kováč - Božoň (46. Gorelka), Trousil, Nosek, Beňo - Polách (57. E. Ľupták) - M. Ižvolt, Augustíni, Bruško (80. J. Varga), Šulek - M. Kuzma

Banská Bystrica: Pindroch - M. Turňa, Poljovka, Kupčík, T. Hučko (71. Uškovič) - Pečovský - Brašeň, Marek Hlinka, M. Pančík - Slančík (77. Faško), Považanec (46. Savič)

Peter Gergely, tréner Dubnice: "Po rýchlom góle sme postupne prepustili aktivitu súperovi, ktorý bol vo väčšej pohode. Hostia dobre kombinovali, ale nepremenili šance. Zápas bol pre nás veľmi ťažký, pracovalo podvedomie a vedeli sme, že nemáme situáciu vo vlastných rukách. Robili sme chyby, napokon síce vyhrali, ale z Corgoň ligy vypadli."

Štefan Zaťko, tréner Dukly: "Zodpovedná príprava na tento zápas nebola na trávniku vidieť. Nezvládli sme ho. Herné nasadenie ani dôraz neboli dostatočné. Súper dal dva góly a vyhral zaslúžene. My sme chceli splniť aspoň jeden z troch cieľov, ktorý sme si v ročníku súťaže dali, na čo sme ale museli vyhrať a to mužstvo nedokázalo."

Pavol Kováč, brankár Dubnice: "Tak, ako som povedal aj pred týmto zápasom, niektoré stretnutia sme pokazili, v iných sme mali menej šťastia. Je to ešte veľmi čerstvé a zároveň nepríjemné. Nevypadlo najhoršie mužstvo. Získali sme však najmenej bodov, asi by sme si teda mali zavrieť hubu a začať tvrdšie pracovať. Dať sa na správnu cestu a čo najskôr sa vrátiť späť, robiť správne veci, prilákať ľudí späť na štadión, aby nám nenadávali, ale povzbudzovali nás. Uvidíme, aké to bude mať pokračovanie, či bude záujem ihneď sa vrátiť späť do Corgoň ligy. Dúfam, že áno a pobijeme sa o postup. Prišiel som s tým, že idem Dubnici pomôcť. Nie je to len na mne, ale na celom mužstve. Záchrana nám nevyšla, vypadli sme o nejaký jeden gól, ktorý sme dostali v Nitre v závere stretnutia, rovnako aj v Košiciach, alebo ten, ktorý sme nedali Košiciam napriek veľkým šanciam. Regulárny sme strelili Ružomberku, ktorý neuznal rozhodca. Jeden z týchto momentov nám zobral tie potrebné dva body, ktoré nám teraz chýbajú."

Marek Kuzma, útočník Dubnice: "Pocity sú zlé. Prišiel som sem pomôcť a vypadlo sa, takže sa to nepodarilo. Aj keď som nejaký ten gólik strelil, bolo ich málo. Čo už narobíme, víťazstvo nás teší, ale zostup je hrozný."

Peter Gergely, tréner Dubnice: "Stretnutie bolo pre nás ťažké, pracovalo podvedomie, vedeli sme, že nemáme situáciu vo vlastných rukách. Robili sme veľa chýb, no napriek tomu sme vyhrali a vypadli. Sme sklamaní."