Finále kanadskej futbalovej ligy prekazila silná búrka

Podmienky skôr na vodné pólo ako na futbalPodmienky skôr na vodné pólo ako na futbal Zdroj: SITA

TORONTO - Stredajšiu odvetu finále futbalového kanadského šampionátu medzi Vancouver Whitecaps a FC Toronto museli pre silnú búrku a dážď prerušiť v 60. min za stavu 1:0 pre domácich.

Nepriazeň počasia spôsobila, že obidva tímy sa už na trávnik nevrátili a celý zápas si zopakujú vo štvrtok. V prípade nespôsobilej plochy nájdu iný termín.

V prvom stretnutí na ihrisku Toronta sa zrodila remíza 1:1. V stredu otvoril skóre v 17. min tečovanou strelou Eric Hassli. Pre úder blesku v blízkosti štadióna hráči vybehli na druhý polčas so 45-minútovým meškaním. Po zmene strán bola plocha prakticky neregulárna a v 60. min rozhodca po ďalšom blesku poslal tímy do kabín. Divákom organizátori nariadili opustiť štadión.

Po vyše hodinovom čakaní stretnutie úplne zrušili. Víťaz každoročného turnaja profesionálnych kanadských klubov získa trofej - Voyageurs Cup a s ním miestenku v Lige majstrov zóny Strednej a Severnej Ameriky a karibskej oblasti (CONCACAF). Zvyšnú dvojicu účastníkov šampionátu tvorili Montreal Impact a FC Edmonton.