VIDEO Bayern rozhodol v závere, Huntelaar zložil Kolín

Luiz Gustavo a Josue v súboji Bayernu s WolfsburgomLuiz Gustavo a Josue v súboji Bayernu s Wolfsburgom Zdroj: SITA

BERLÍN – Úradujúci majster Borussia Dortmund prehral v 2. kole nemeckej futbalovej bundesligy po nečakane slabom výkone na ihrisku Hoffenheimu 0:1.

O jediný presný zásah stretnutia sa postaral už v 9. minúte Bosniak Sejad Salihovič.

Bayern Mníchov si odváža z Wolfsburgu tri body. Víťazný gól strelil v nastavenom čase Luis Gustavo. Ešte predtým však rozhodca neuznal domácim regulérny gól. Smola sa lepila v sobotu na päty hráčom Schalke. Pre zápchu prišli neskoro na štadión a stretnutie sa začalo s oneskorením. Domáci navyše museli doťahovať gólové manko Kolína, no po kanonáde napokon zvíťazili 5:1. Hannover vyhral v Norimbergu 2:1. V drese domácich odohral prvý polčas slovenský útočník Róbert Mak.

Freiburg - Mainz 1:2 (0:0)
Góly: 90. P. D. Cissé - 64. Risse, 79, Choupo Moting
Erik Jendrišek (Freiburg) ani Radoslav Zabavník (Mainz) nesedeli ani na lavičke náhradníkov

Hamburger SV - Hertha BSC 2:2 (1:1)
Góly: 25. Petrič (z pok. kopu), 61. Son - 43. Torun, 88. A. Mijatovič

Hoffenheim - Borussia Dortmund 1:0 (0:0)
Gól: 9. Salihovič

Norimberg - Hannover 1:2 (0:2)
Góly: 56. Pekhart - 16. Abdellaoue, 27. Rausch (z pok. kopu)
Róbert Mak (Norimberg) hral do 46. min

Wolfsburg - Bayern Mníchov 0:1 (0:0)
Gól: 90. Gustavo
Peter Pekarík (Wolfsburg) nesedel ani na lavičke náhradníkov

Schalke - 1. FC Kolín 5:1 (1:1)
Góly: 42., 47. a 84. Huntelaar (prvý z pok. kopu), 48. Holtby, 59. Raul - 12. L. Podolski

Borussia Mönchengladbach – VfB Stuttgart 1:1 (0:0)
Góly: 67. Daems (11m) – 71. Cacau, ČK: 80. Brouwers (Mönchengladbach), 48.000 divákov.

• Zdroj: SITA, TASR, videa.hu