Žilina rozhodla o výhre v Ružomberku v prvom polčase

Jozef Piaček otvoril skóre v RužomberkuJozef Piaček otvoril skóre v Ružomberku Zdroj: TASR

RUŽOMBEROK - V 15. min. domáci brankár Hrdlička dvakrát vychytal v tutovej pozícii Majtána, pri následnej strele Piačeka z bezprostrednej blízkosti už ale bol bezmocný. Ružomberská obrana pri tejto akcii úplne zaspala. Gól dostal žltozelených na koňa, naopak domácich očividne vykoľajil.

V 26. min. hostia previedli rýchlu kontru, po pravej strane utiekol Majtán, pred súperovou bránou našiel Střihavku a bolo 0:2. O tri minúty na to, mohla Žilina svojho súpera úplne doraziť. Kostelný vo vlastnom „veľkom vápne“ fauloval prenikajúceho Dezu, Hrdlička ale Majtánovi penaltu vystihol.

Úvodná minúta druhého dejstva priniesla prvý strelecký pokus Liptákov, ktorý smeroval medzi žrde, Masarykovu polovysokú ranu spoza šestnástky Krnáč vyrazil. V 53. min. Serečin hlavou tesne minul žilinskú svätyňu. O dve minúty na to mal Štřihavka na kopačke tretí úspech hostí, keď sa sám rútil na Hrdličku, lenže netrafil bránu. V 58. min. padol gól na druhej strane, Masaryk, po priamom kope Ďubeka vykresal pre Liptákov aspoň remízovú nádej. V 76. min. mohol domácich schladiť Majtán, keď zobral loptu P. Maslovi a prudko vystrelil vedľa ľavej žrde domácej brány. Vzápätí po Ďubekovom rohu Huber predĺžil loptu pred bránu hostí, Masarykovi chýbal len kúsok, aby ju doklepol do odkrytej brány. V 83. minúte Majtán unikol po pravej strane, Hrdlička krížnu strelu vyrazil na roh. Pod Čebraťom napkon pred peknou návštevou po zaujímavom futbale vyhrali hostia.

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 1:2 (0:2)
Góly: 58. Masaryk - 15. Piaček, 26. Střihavka, ŽK: Kostelný, Ďubek, Greššák - Deza, Barčík. Rozhodoval: Smolák, 3496 divákov.

Ružomberok: Hrdlička – P. Maslo, Huber, Kostelný, Gallo – Skalák (57. Krbeček), Greššák, J. Vavrík (32. Hoferica), Ďubek – Serečin (56. Š. Pekár) , Masaryk

Žilina: Krnáč – Mabouka, Piaček, Ondráš, P. Mráz – Pečovský – Deza (64. Gergel), Angelovič, Barčík – Stříhavka (58. Šulek), Majtán (90. Pich)

Ladislav Jurkemik (tréner Ružomberka): "Začali sme dobre, ale potom sme urobili tri chyby a po nich sme dostali dva góly. Podarilo sa nám streliť kontaktný gól, mali sme aj ďalšie dobré šance, ale chýbalo nám pri nich viac šťastia. V druhom polčase sme hrali veľmi dobre, takto by to malo vyzerať stále. S výsledkom, samozrejme, nemôžeme byť spokojní."

Ľubomír Nosický (tréner Žiliny): "Okrem úvodných minút celý prvý polčas vyznel lepšie pre nás. Dali sme dva góly a keby sme premenili pokutový kop, zápas by sme už dohrávali úplne v pokoji. Do druhého polčasu išli domáci so snahou streliť kontaktný gól, čo sa im aj podarilo. Výsledok potom visel na vlásku až do konca duelu. Som rád, že si vezieme z Ružomberka tri body."