VIDEO Ďurica zariadil gólom víťazstvo Lokomotivu

Ján ĎuricaJán Ďurica Zdroj: internet

MOSKVA - Slovenský futbalový reprezentant Ján Ďurica zabezpečil v pondelok presným zásahom z 87. minúty triumf 2:1 jeho Lokomotivu Moskva na pôde PFC Spartak Naľčik. Ďurica bol v zápase 28. kola ruskej Premier League na ihrisku iba minútu, keď vsietil víťazný gól.

Skúsený zadák využil chybu fínskeho brankára Otta Fredriksona, ktorý neudržal loptu po súboji s Manuelom Da Costom a Ďurica ju už len zblízka dokopol do siete. Pre bývalého hráča Dunajskej Stredy, Petržalky, Saturnu Moskovská oblasť a Hannoveru 96 to bol druhý presný zásah v tejto ligovej sezóne.

"Som veľmi rád, že som opäť hral a navyše dal aj gól, ktorým sme rozhodli o našom triumfe. Pevne verím, že som si týmto zásahom vypýtal miestenku v základnej zostave a v ďalšom súboji už nastúpim od začiatku," citovala stopéra jeho internetová stránka. "Zahrávali sme štandardnú situáciu, kopali sme priamy kop. Fínskemu brankárovi Ottovi Fredriksonovi však potom vypadla lopta z rúk, dostala sa ku mne a už nebol problém poslať ju do siete."

Najbližšie čaká Lokomotiv už v sobotu duel na trávniku mestského rivala Spartaku Moskva. Lídrom ruskej ligy je dve kolá pred koncom prvej časti sezóny Zenit Petrohrad s dvojbodovým náskokom pred CSKA Moskva, tretí Lokomotiv stráca na vedúci tím 5 bodov.  Ruská najvyššia súťaž je v prechode zo systému jar-jeseň na jeseň-jar, ako je to v prípade väčšiny európskych líg.

PFC Spartak Naľčik - Lokomotiv Moskva 1:2
Ján Ďurica (Lokomotiv) nastúpil v 86. min a o minútu neskôr skóroval.

• Zdroj: TASR, SITA, youtube