VIDEO Košice vybojovali po obrate s Bystricou tri body

Košice zvíťazili nad Banskou Bystricou 3:1Košice zvíťazili nad Banskou Bystricou 3:1 Zdroj: SITA

KOŠICE - Úvod stretnutia vyšiel hosťom, ktorí sa v 5. minúte po Uškovičovom zakončení z rohu šestnástky ujali vedenia - 0:1.

O päť minút neskôr mohol vyrovnať domáci Škutka, jeho strela však mierila tesne vedľa pravej žrde Belicovej brány. V ďalšom priebehu mali viac z hry Košičania, no ich šance zostali v prvom polčase nevyužité. Bystričania po úvodnom góle predovšetkým bránili a vyrážali do protiútokov. V 43. minúte sa odhodlal k strele domáci Pačinda, ale stav stretnutia sa nezmenil.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie žlto-modrí a v 55. minúte vyrovnal po rohovom kope hlavou obranca Djokovič - 1:1. Domáci pokračovali v útočnej aktivite a v 66. minúte mohol zvýšiť Viazanko, Belic však svoj tím podržal. O štyri minúty neskôr vypálil z priameho kopu Čonka, k vyrazenej lopte sa dostal Pačinda a nekompromisne skóroval - 2:1. Košičania pokračovali v nasadenom tempe a šesť minút pred koncom si svojou aktivitou vypýtali pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Pačinda a zvýšil na 3:1. Domáci si už vedenie ustrážili a zaslúžene si pripísali tri body do tabuľky.

MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 3:1 (0:1)
Góly: 55. Djokovič, 70. Pačinda, 84. Pačinda (11 m) - 5. Uškovič. Rozhodoval: Matúš, ŽK: Karaš, Pačinda - Savič, Poljovka, 620 divákov.

MFK Košice: Tofiloski - Tóth, Djokovič (67. Jurčo), Kavka, Čonka - Šinglár - Pačinda, Diaby, Karaš, Viazanko - Škutka (68. Isola).

Banská Bystrica: Belic - Ľupták, Poljovka, Gyömbér, Savič - Prekop (61. Pančík) - Považanec (61. Hučko), Bažík, Rejdovian - Jakubko, Uškovič (75. Johancsik)

Ladislav Šimčo, tréner Košíc: "Bol to nesmierne ťažký zápas, ktorý sa pre nás nevyvíjal priaznivo, pretože sme prehrávali 0:1. Všetci hráči však išli do ďalších súbojov s cieľom zvíťaziť, pretože v prípade prehry by sme išli psychicky dole. Som rád, že sme po prvý raz strelili v lige viac ako jeden gól."

Štefan Zaťko, tréner Dukly: "Na zápas sme nastupovali s úmyslom získať minimálne bod, čo sa nám však nepodarilo. Domáci boli herne lepší, agresívnejší i v útoku aktívnejší. Náš rýchly vedúci gól nám skôr uškodil ako pomohol. Som sklamaný z pasivity viacerých hráčov."

• Zdroj: TASR, huste.tv