VIDEO Liverpool vyradil Chelsea, ďalej aj Cardiff s Kissom

Hráči Liverpoolu sa tešia z góluHráči Liverpoolu sa tešia z gólu Zdroj: SITA

LONDÝN - Z postupu do semifinále v anglickom Ligovom pohári (Carling Cup) sa raduje Liverpool, ktorý aj bez viacerých opôr zopakoval nedávny ligový triumf nad Chelsea na jej štadióne.

Ross Turnbull v bráne Chelsea síce chytil v prvom polčase penaltu Carrollovi, ale po zmene strán zariadili Liverpoolu postup svojimi góly Maxi Rodríguez a Kelly po prihrávkach Bellamyho.

"Myslím si, že Liverpool hral perfektne počas celého zápasu. Od začiatku mali v pláne ukončiť naše postupové nádeje čo najskôr a nám sa nepodarilo nájsť účinnú protizbraň. Musíme byť na seba kritickí, tento výsledok nemôžeme akceptovať," nechal sa počuť tréner Chelsea Villas-Boas.

Tretí utorkovú duel priniesol šláger na Emirates Stadium, kde Arsenal nestačil na Manchester City. Tréneri Wenger a Mancini dali možnosť aj hráčom širšieho kádra a o triumfe hostí rozhodol v 83. minúte Argentínčan Agüero.

"Bol to nesmierne náročný zápas," povzdychol si po stretnutí tréner "The Citizens" Roberto Mancini a doplnil: "Podarilo sa nám streliť krásny gól z protiútoku. Je nesmierne dôležité, že sme dokázali zvíťaziť. Verím, že sa dostaneme až do finále."

Do semifinále postúpil aj druholigový Cardiff s Filipom Kissom po výhre 2:0 nad Blackburnom.

FC Chelsea - FC Liverpool 0:2 (0:0)
Góly: 58. Maxi Rodríguez, 63. Kelly