Lanzinger s amputovanou nohou sa opäť vrátil na svahy

Matthias LanzingerMatthias Lanzinger Zdroj: internet

FLACHAU - Takmer štyri roky po amputácii nohy sa rakúsky lyžiar Matthias Lanzinger (31) znovu objavil vo Svetovom pohári. Pretekár štartoval v úlohe predjazdca v stredajšom slalome vo Flachau a vyslúžil si búrlivý aplauz desať tisíc divákov.

Lanzinger prišiel o ľavú nohu pod kolenom po ťažkom páde v marci 2008 pri pretekoch Svetového pohára v nórskom Kvitfjelli. Po rehabilitácii sa pustil do štúdia ekonómie a práci s marketingom v lyžiarskej firme, ale rozhodol sa vrátiť aj k pretekom. Jeho cieľom je úspech na paralympijských hrách v roku 2014 v Soči.

"Keď som začal študovať, cítil som, že chcem stále pretekať. Rozhodol som sa, že tou nehodou by to skončiť nemalo," uviedol Lanzinger, ktorý pred šiestimi rokmi vybojoval v super-G v Beaver Creeku tretie miesto - svoje jediné umiestnenie na stupňoch víťazov vo Svetovom pohári.

Medzi handicapovanými nedávno vyhral preteky Európskeho pohára a dúfa v úspech na paralympijských hráčch. "Keď už by som tam bol, mojím cieľom by bola medaila. Chcel by som ju získať a ukončiť kariéru," vyhlásil rakúsky lyžiar.