VIDEO Ibra s Robinhom zariadili výhru AC, remíza Neapola

Zlatan Ibrahimovič a RobinhoZlatan Ibrahimovič a Robinho Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti SSC Neapol so slovenským stredopoliarom Marekom Hamšíkom v základnej zostave remizovali v nedeľňajšom zápase 19. kola talianskej Serie A na pôde Sieny 1:1. Na gól Calaia (67.) odpovedal v 86. minúte Pandev a ziskom bodu si Neapol upevnil 7. miesto v tabuľke.

V drese FC Janov nastúpil do druhého polčasu Juraj Kucka, ale bol priamym aktérom prehratého súboja s Palermom (3:5). Sicílsky tím zastavil negatívnu sériu bez výhry na čísle šesť.

Posledná Novara dokázala držať krok s milánskym AC iba v prvom polčase, po zmene strán rozhodli o triumfe favorizovaných "rossoneri" dvomi presnými zásahmi Ibrahimovič a Robinho. AC tak zdvihlo hodenú rukavicu Juventusu a na lídra súťaže sa opäť dotiahlo na rozdiel jediného bodu.

Inter Miláno dokázal otočiť nepriaznivý vývoj v dueli s Laziom Rím, keď na gól Rocchiho z 30. minúty dokázali odpovedať gólovo do polčasu Milito a po prestávke aj Pazzini. Inter je po triumfe na 4. mieste a stráca na lídra 6 bodov.

Lecce - Chievo 2:2 (1:2)
Góly: 30. Esposito, 90.+ Di Michele - 3. a 24. Peloschi

Novara - AC Miláno 0:3 (0:0)
Góly: 57. a 90. Ibrahimovič, 70. Robinho

Novara - Milan 0:3 by FootballKing1992

Palermo - FC Janov 5:3 (3:1)
Góly: 26. Budan, 37. Silvestre, 42. Mantovani, 75. Miccoli, 84. Migliaccio - 14. a 59. Palacio (druhý z pok. kopu), 89. Jankovič