Portugalský obranca Ricardo Nunez posilou Žiliny

Ricardo Nunez
Ricardo Nunez

ŽILINA - Do tímu 5-násobného slovenského futbalového majstra MŠK Žilina pribudol portugalský obranca Ricardo Nunez (26). Bude tak prvým portugalským hráčom, ktorý oblečie dres MŠK Žilina, informoval v utorok klubový web "šošonov".

Nunez je ľavý obranca, rodák z juhoafrického Johannesburgu naposledy obliekal dres druholigového portugalského mužstva Portimonense S.C. Do Žiliny prichádza na dva a pol roka.

"Po odchode Mráza sme hľadali hráča na post ľavého obrancu. Na Nuneza sme dostali tip a následne sme sa boli na neho pozrieť v Portugalsku aj s trénerom Ľubošom Nosickým. Videli sme zápas Portimonense - Belenenses, je to ofenzívny typ obrancu, s dobrou technikou. Na základe dobrých refencií a aj na základe toho, čo sme videli sme sa rozhodli, že ho angažujeme. Vzhľadom na to, že v Portugalsku prebieha súťaž, dohodli sme sa, že v januári bude hrať ešte za Portimonense, ale na hernú prípravu už odcestuje s našim tímom do Turecka," pre www.mskzilina.sk povedal športový manažér klubu Karol Belaník.

"Ja som tohto hráča videl prvýkrát na DVD, je to konštruktívny hráč, čo sa potvrdilo aj zápase, ktorý sme sledovali v Portugalsku. Typologicky je to vhodný typ obrancu pre náš štýl hry," dodal tréner Ľubomír Nosický.

Ricardo Nunez pricestoval do Žiliny v pondelok a v utorok absolvoval lekársku prehliadku. V stredu v dopoludňajších hodinách odcestuje s tímom na herné sústredenie do Turecka.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
mskzilina.sk

DISKUSIA