Preskočí rozbehnutý Sporting aj ďalšiu ligovú prekážku?

Radosť hráčov Sportingu Lisabon po víťaznom góle Matiasa Fernandeza v odvetnom 16-finálovom súboji EL do siete poľskej Legie Varšava (23.2.), vľavo Brazílčan Anderson Polga a vpravo strelec gólu Fernandez Radosť hráčov Sportingu Lisabon po víťaznom góle Matiasa Fernandeza v odvetnom 16-finálovom súboji EL do siete poľskej Legie Varšava (23.2.), vľavo Brazílčan Anderson Polga a vpravo strelec gólu Fernandez Zdroj: SITA

LISABON – Portugalská najvyššia futbalová liga pokračuje v nedeľu ďalšími stretnutiami dvadsiateho ligového kola. Na Estádio José Alvalade momentálne piaty celok tabuľky Sporting Lisabon privíta jedenáste Rio Ave a ako favorit stretnutia sa pokúsi zotrvať na víťaznej vlne.

Prvý súboj v prebiehajúcej sezóne na ihrisku Rio Ave priniesol veľmi zaujímavú futbalovú zápletku, v ktorej už po troch minútach hry viedol Sporting dvojgólovým rozdielom. Ten sa mu podarilo udržať až do konca úvodného dejstva, avšak v druhom polčase domáci dokázali vyrovnať. Hrdinom zápasu sa stal hosťujúci Oguchi Onyewu, ktorý v 74. minúte svojím gólom rozhodol o výhre Lisabončanov. Tým sa proti Rio Ave tradične darí, v predošlých troch sezónach Sporting na domácej pôde trikrát triumfoval pri výbornom celkovom skóre 8:0.

Lisabončania po nie príliš oslnivých výsledkoch, keď v najvyššej súťaži pocit víťazstva neokúsili štyrikrát po sebe, urobili zmenu na trénerskom poste. Novým koučom mužstva sa stal skúsený Sá Pinto, ktorý priniesol do tímu potrebné pozdvihnutie. Sporting po cennej remíze v poľskej Varšave (2:2) zvládol aj domáce vystúpenie, v ktorom dosiahol najtesnejšie víťazstvo 1:0 (viď foto). Portugalský celok si tak vybojoval miestenku do osemfinálovej časti prestížnej Európskej ligy, kde si v marci zmeria sily s aktuálnym lídrom Premier League Citizens. Aj v elitnej Primeira Division klub pred vlastnými divákmi potvrdzuje tradične vysokú kvalitu. Mužstvo vyhralo tri z posledných štyroch domácich vystúpení a v týchto stretnutiach neinkasovalo ani jediný gól.

Vsaď si v našej tipovacej hre na zápas Sportingu Lisabon proti Rio Ave

Hosťujúce Rio Ave prichádza do Lisabonu v úlohe jasného outsidera. S bilanciou 1-1-8 a skóre 7:18 patrí tento klub v elitnej súťaži medzi najmenej úspešné tímy na ihriskách súperov. Posledná domáca ligová prehra s Maritimom (1:3) mužstvu na psychickej pohode určite nepridala a proti tradične neobľúbenému súperovi na hostí čaká mimoriadne náročná úloha.

I keď zverenci trénera Sá Pinta majú v nohách náročné pohárové vystúpenie v EL, ligový súboj s outsiderom by mali v nedeľu poľahky zvládnuť. Sporting má na Estádio José Alvalade skvelú úspešnosť a ak chce ambiciózny klub pomýšľať na vyššie priečky najvyššej súťaže, nemôže si dovoliť v takomto súboji zaváhať. Tipujeme teda víťazstvo rozbehnutého lisabonského favorita, ktorému sa aktuálne darí, a ani priemerné Rio Ave by ho nemalo zaskočiť.

Aktualizácia: Domáci opäť potvrdili svoju silu pred vlastnými fanúšikmi. Sportingu sa znova podarilo udržať čisté konto a o držiteľovi troch bodov rozhodol jediným gólovým zásahom v 35. minúte Lisabončan Izmailov.

26.2.2012 o 19:15  |  Sporting Lisabon - Rio Ave  |  Tip: 1  |  Kurz: 1,45

• Zdroj: športky, ps