Michalovce si poradili s Košicami, Hlohovec do semifinále

Matúš Kocák z Michaloviec, Matúš Hriňák z Košíc a Ján Frajkor z MichaloviecMatúš Kocák z Michaloviec, Matúš Hriňák z Košíc a Ján Frajkor z Michaloviec Zdroj: SITA

MICHALOVCE - Michalovce začali veľmi dobre, v 8. min vyhrávali 4:1, ale hostia zakrátko otočili vo svoj prospech. Pred koncom prvého polčasu si domáci vypracovali päťgólový náskok, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci. Dramatický záver patril Košičanom, ale Michalovčania si už víťazstvo postrážili a znížili stav série na 1:2.

Hoci Sporta viedla v priebehu celého polčasu (najviac v 22. min 12:8), Považania nevzdávali šancu na semifinále a držali s domácimi krok. Definitívne súpera položili domáci na lopatky v rozpätí štyroch minút, keď z 21:19 zvýšili najmä zásluhou Zaťka na 25:19 a zaslúžene sa stali ďalšími semifinalistami.

HC winLand Michalovce - 1. MHK Košice 23:21 (14:9) - stav série 1:2
Najviac gólov: Pilipenko 7/1, Holdoš 4, Tybulevič a Pilník po 3 - Hruščák 6/2, Pecha 4, Bokol 3
Pok. hody: 2/1 - 5/3, vylúčení: 5 - 6, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 500 divákov

HC SPORTA Hlohovec - MŠK Považská Bystrica 34:27 (15:13) - konečný stav série 3:0, Hlohovec postúpil do semifinále
Najviac gólov: S. Mažár a Tallo po 9, F. Zaťko 6 - Vallo 10, Firit a J. Kozák po 5
Pok. hody: 0 - 2/1, vylúčení: 7 - 3, ČK: Laho (Hlohovec) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 1000 divákov