VIDEO Memphis ukončil 17-zápasovú domácu sériu Miami

Dwyane Wade a Rudy Gay v súbojiDwyane Wade a Rudy Gay v súboji Zdroj: SITA

NEW YORK - Basketbalisti Miami prišli v noci na sobotu o šnúru 17 víťazstiev na domácej palubovke v rade. Ich sériu ukončil Memphis triumfom 97:82, Miami pritom chýbala k vyrovnaniu klubového rekordu zo sezóny 2004/05 jediná výhra.

"Jednoducho nám dali na frak. Všetko sa to začalo už v prvej štvrtine. Nastúpili sme nesústredení a potom sa to už nedalo dobehnúť,“ komentoval zbabraný duel tréner Miami Erik Spoelstra.

Vyše 230 bodov videli diváci v San Antoniu, kde miestni Spurs zdolali New Orleans 128:103 a desiatym víťazstvom v rade sa prepracovali na čelo Západnej konferencie.

O čerešničku na torte pripravilo Spurs iba nečakané víťazstvo Houstonu v Los Angeles nad Lakers. Keby Rockets prehrali, mali by "duncanovci" istotu play-off v 15. sezóne za sebou. Houston však dokázal v Staples Center využiť nervozitu domáceho pivota Andrewa Bynuma, ktorý si 11 minút pred koncom vykoledoval druhú technickú chybu a musel do šatne. V drese hostí bol na nezastavenie slovinský rozohrávač Goran Dragič, jeho 26 bodov a 11 asistencií viedlo k cennému triumfu 112:107, ktorým si Rockets upevnili 7. priečku v Západnej konferencii.

Napínavý duel sa odohral v Dallase, kde o prehre domácich s Portlandom 97:99 rozhodlo až predĺženie.

Oklahoma City prehrala prvýkrát v sezóne tri zápasy v rade, pričom v súboji s Indianou (98:103) jej nepomohlo ani 44 bodov Kevina Duranta. Hviezdny krídelník zaznamenal 24 bodov v poslednej štvrťhodine, 24-bodový deficit sa však už domácim nepodarilo stiahnuť.

"Nemôžme spanikáriť. Tri prehry nie sú nič príjemné, obzvlášť teraz ku koncu základnej časti, ale nemôžme si dovoliť paniku. Máme za sebou ťažké zápasy, v každom sme však bojovali. Pripravíme sa na domáci duel a pokúsime sa zvíťaziť. Je to pre nás lekcia, z ktorej sa musíme poučiť," citovala Duranta oficiálna stránka profiligy.

Toronto - Cleveland 80:84 (22:20, 20:19, 21:12, 17:33)
Najviac bodov: DeRozan 28, Bargnani 19, Uzoh 9 - Jamison 25, L. Hudson 23, S. Samuels 10

Utah - Golden State 104:98 (28:27, 27:28, 23:25, 26:18)
Najviac bodov: A. Jefferson 30 (11 doskokov), D. Harris 28, Hayward 14 - D. Lee 26 (12 doskokov), K. Thompson 23, J. Tyler 14

Denver - Phoenix 105:99 (21:29, 31:23, 26:23, 27:24)
Najviac bodov: Afflalo 30, A. Harrington 23, A. Miller 15 - S. Brown 18, Dudley 17, Redd 15

Indiana - Oklahoma City 103:98 (32:20, 24:21, 19:20, 28:37)
Najviac bodov: Granger 26, Hibbert 21 (12 doskokov), David West 14 - Durant 44, Westbrook 21 (11 doskokov), Harden 10

Dallas - Portland 97:99 po predĺžení (27:17, 29:27, 10:30, 25:17 - 6:8)
Najviac bodov: Nowitzki 23 (14 doskokov), Terry 18, B. Wright 13 - Felton 30, Aldridge 25 (12 doskokov), Jamal Crawford 14

Milwaukee - Charlotte 95:90 (28:30, 25:22, 19:16, 23:22)
Najviac bodov: Ellis 25, Jennings 18, Dunleavy 15 - Mullens 31 (14 doskokov), K. Walker 18, G. Henderson a Biyombo (14 doskokov) po 14