VIDEO Košiciam na záchranu stačila remíza v Trenčíne

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

TRENČÍN - Trenčania mali od úvodného hvizdu hernú prevahu, lenže Košičania sa zamerali iba na bránenie a vo svojom obrannom pásme nenechávali voľný ani kúsok trávnika. Domáci túto situáciu skúšali prekonať aj strelami z diaľky.

Kleščík minul bránu len tesne a ďalšie trenčianske pokusy o kombinácie nenachádzali cieľ.

Domáci potrebovali výraznejšie rozpohybovať hru i protivníka, takže s touto úlohou nastupovali do druhej polovice zápasu. Jeho plány však nabúral v 57. minúte Viazanko, ktorý strelou z veľkej vzdialenosti prekvapil domáceho brankára a Košičania sa nečakane ujali vedenia. Domáci si napriek tomuto úderu udržiavali územmnú prevahu, ktorá však bola proti pevnému košickému bloku neplodná. V 70. minúte Štefánik zblízka napálil len do brankára a vynikajúcu šancu na vyrovnanie nezužitkoval. Košičania sa však svojou defenzívnou taktikou napokon k víťazstvu neprebojovali, pretože trenčiansku snahu predsa len korunoval v 87. minúte Godál presnou hlavičkou a vydrel tak pre aktívnejších domácich aspoň remízu. Košiciam, ktoré pred zápasom vymenili trénera Ladislava Šimča za Jána Kozáka, ale bod stačil na vytúženú záchranu, keďže Dunajská Streda prehrala v Prešove 0:4.

AS Trenčín - MFK Košice 1:1 (0:0)
Gól: 87. Godál - 57. Viazanko. Rozhodoval: Mastiš, ŽK: Baez - Tofiloski, Kubík, 2617 divákov.

AS Trenčín: Volešák - Godál, Kleščík, Diakite, R. Mazáň (74. Holúbek) - Baez - Peltier, Salinas (83. Lobotka), S. Štefánik, Hlohovský - Depetris (63. Štyvar)

MFK Košice: Tofilovski - Isola, Džokovič, Redžepi, Sekulič - Šinglár (58. Hovančík)- Viazanko, K. Kuzma, Skvašík (69. T. Kubík), Matič (58. Bukata) - Škutka

Adrián Guľa, tréner Trenčína: "Bol to pre nás mimoriadne poučný zápas, pretože súper zatvoril ihrisko a my sme sa proti takémuto štýlu hry ťažko presadzovali. V druhom polčase sme chceli súperovu obranu zlomiť, z našej snahy nás však vyrušil gól hostí. Potom sme však dokázali zlepšiť náš pohyb a z troch dobrých šancí sme aspoň jednu využili."

Ján Kozák, tréner Košíc: "Do Trenčína sme prišli s úmyslom domácich potrápiť a chceli sme eliminovať ich silné stránky. Najmä v prvom polčase sme súperovi toho príliš veľa nedovolili, do druhého polčasu sme našu zostavu prestriedali a organizácia našej obrany už nebola taká, ako by sme si predstavovali. Domáci zvýšenou aktivitou dokázali vyrovnať, konečný výsledok je však nakoniec zaslúžený."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv