VIDEO Nezastaviteľné Los Angeles? Vo finále vedie už 3:0

Los Angeles KingsLos Angeles Kings Zdroj: SITA

LOS ANGELES - Hokejistov Los Angeles Kings delí už iba jedna výhra od triumfu v Stanleyho pohári. Tím z Kalifornie zvládol aj tretí zápas finálovej série s New Jersey Devils a po hladkej výhre 4:0 je na prahu historického úspechu.

Skvelý výkon podal opäť brankár Jonathan Quick, ktorý mal 22 úspešných zákrokov a pripísal si prvý shutout vo finále. Kings aj vo štvrtej sérii play-off 2012 vedú 3:0 na zápasy, pričom prvé dve výhry vždy dosiahli na súperovom ľade. Vo vyraďovacej časti má Los Angeles zatiaľ bilanciu 15 víťazstiev a 2 prehry. V prospech Kings pred ďalším pokračovaním série hovorí aj história. Jediným tímom, ktorý otočil finále z 0:3 je Toronto, aj to ešte v roku 1942.

Kings hrali v pondelok agresívnejšie ako Devils a aj napriek nie príliš častej streľbe na ľade dominovali. Keďže domáci boli aj efektívni a dali štyri góly, po prvý raz sa v tohtoročnom finále nepredlžovalo. Oba tímy sa aj v súboji číslo tri zamerali na pozorné bránenie. Devils mohli otvoriť skóre v prvej tretine, ale minútovú presilovku o dvoch hráčov nevyužili. V 26. min svoju možnosť pretavili vo vedenie domáci, keď nepokrytý Dwight King pretlačil puk cez Martina Brodeura a gól pripísali Alecovi Martinezovi. V 36. min zakončil rýchlu kombinačnú akciu Anže Kopitar - 2:0. Kings vyšli v tretej tretine presilové hry, najskôr prekonal v početnej výhode Brodeura Jeff Carter a potom aj Justin Williams.

"Základom všetkého je dôkladne sa na zápas pripraviť a sústrediť. Je ľahké to povedať, no omnoho náročnejšie urobiť. Ťažko udržať emócie na uzde, keď vykorčuľujete na ľad. Dnes sa nám to podarilo, aj keď sme stále pod väčším tlakom, keďže teraz hráme pred vlastnými fanúšikmi," povedal po zápase Dustin Brown.

"Tréner Darryl Sutter to povedal najvýstižnejšie, že prvé tri víťazstvá neznamenajú nič, ak k nim nepridáte štvrté. Vyhrať štvrtý duel bude najťažšie. Musíme si na ľade užívať každučký okamih a v hlavách sa na zápas dobre pripraviť," uviedol obranca Kings Willie Mitchell.

"Musíme nájsť recept na to, ako premieňať naše šance. Nedokážeme puk dopraviť do bránky. Budeme sa o to čo najviac usilovať. Verím, že ešte sme v tomto finále nepovedali posledné slovo," poznamenal útočník David Clarkson z organizácie Devils.

Stretnutie v Staples Centre sledovalo množstvo osobností. Slávnostné buly vhodil legendárny Wayne Gretzky, v hľadisku boli Sydney Crosby, David Beckham či LL Cool J.

Los Angeles - New Jersey 4:0 (0:0, 2:0, 2:0) - stav série: 3:0
Góly: 26. Martinez (King, T. Lewis), 36. Kopitar (D. Brown, Justin Williams), 45. J. Carter (M. Richards, W. Mitchell), 47. Justin Williams (Doughty, Kopitar)
Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 21:22. Diváci: 18 764.

• Zdroj: SITA, TASR, nhl.com