V olympijskej dedine platí zákaz fajčenia aj stávkovania

Slovenská výprava pri vztýčení vlajkySlovenská výprava pri vztýčení vlajky Zdroj: TASR

LONDÝN - Súčasťou každej olympiády sú pravidelné stretnutia vedúcich výprav s organizátormi. Inak to nie je ani v Londýne, kde Slovensko zastupuje Ľubor Halanda.

Na mítingoch sa preberajú rôzne témy, ale podľa Halandu organizátori neustále opakujú hlavne dve témy - stávkovanie a doping.

"Nuestále nám pripomínajú, že zákaz stávkovania platí pre všetkých členov výpravy. Rovnako sa zakazuje aj fajčenie, povolené je iba vo vyhradených zónach. Športovci, vrátane tých, ktorí bývajú mimo dediny, musia rešpektovať antidopingové nariadenia a výzvy na odbery s presnými informáciami o pobyte," skonštatoval šéf slovenskej výpravy. 

"Slovenská výprava sa zatiaľ iba dotvára. Sme všetci spokojní, na takomto podujatí sa prejaví hlavne rodinná atmosféra. Každú chvíľu narazíte na nejakú usmievavú hviezdu, trebárs na raňajkách, a to zapôsobí na každého, najmä mladšieho športovca," poodhalil zákulisie známy volejbalový funkcionár. 

Rieši sa aj otvárací ceremoniál. "Bola požiadavka od národných olympijských výborov, aby sa zvýšil počet oficiálnych ľúdí z výprav. Zatiaľ platí obmedzenie podľa toho, aká veľká výprava krajinu reprezentuje. My s 12 športovými odvetviami máme nárok na 12 ľudí, každý však bojuje s obrovským záujmom. Vedenie MOV však argumentuje tým, že ak sa slávnostné defilé predĺži, bude únavné a celý svet je zvedavý hlavne na športovcov. Treba však povedať, že mnohí športovci ešte nedoletia, a týka sa to aj nás. Vychádza mi to na deväť až desať, pretože kto na druhý deň štartuje, na ceremoniál nepôjde," dodal Halanda.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: športky, ts, TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy