VIDEO Ružomberok najtesnejším rozdielom zdolal Bystricu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

RUŽOMBEROK - Úvod zápasu patril domácim, ale prvú šancu mala Dukla. V 16. min zahral Savič rohový kop nakrátko na Považanca, nasledoval center, z ktorého Gyömbér hlavou mieril len do Jurkemika. V 22. min Považanec z priameho kopu poriadne natiahol ružomberského brankára, vzápätí Brašeňova hlavička takmer skončila v sieti.

Po polhodine hry začali pozvoľne preberať iniciatívu Liptáci, ale ich snaha sa končila ďaleko pred bránkou súpera. Päť minút pred polčasovou prestávkou sa dostal do sľubnej šance Lovás, no zaváhal v gólovej pozícii.

Prvú vážnejšiu príležitosť druhého dejstva mal Ružomberok. Biliardovú akciu začal Ďubek, pokračoval v nej Lovás, ale Greššák na jej konci neuspel. Následne Ďubek našiel Serečina, ktorému však nesadla hlavička. Úsilie domácich slávilo úspech z nasledujúcej akcie. Ďubekov center pristál na hlave Štefana Pekára, ktorý v 59. min prehodil Boroša - 1:0. Potom hru kontrolovali Banskobystričania, ale s Brašeňovou ďalekonosnou strelou si Zich poradil. V 75. min to na štadióne pod Čebraťom len tak zahučalo, keď Serečin vyslal prudkú prízemnú strelu, ale netrafil bránku. V 80. min sa blysol peknou strelou z väčšej vzdialenosti Pekár. Hosťujúci gólman ju však vytlačil končekmi prstov na rohový kop. O päť minút neskôr sa skvele uvoľnil Serečin, ale jeho nebezpečný strelecký pokus zlikvidoval gólman "vojakov". Ružomberčania si pripísali cenné víťazstvo.

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)
Gól: 59. Š. Pekár, ŽK: 63. Poljovka (B. Bystrica), rozhodovali: Pavlík - Chládek, Bóllo, 1753 divákov

Ružomberok: Zich - P. Maslo, Práznovský, Greššák, M. Jurkemik - M. Nagy - L. Lupták, Ďubek, Š. Pekár (86. Gerec) - Serečin (90.+ Bielák), A. Lovás (69. Almaský)
Banská Bystrica: Boroš - M. Turňa, Poljovka, Gyömbér, Savič (64. M. Pančík ml.) - Považanec (77. Augustín), Marek Hlinka - Brašeň, T. Hučko - Ferenčík (59. Matúš), Slančík

Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): "V prvom polčase Dukla hrýzla. Po zmene strán sme sa zlepšili, prišli aj šance a som rád, že jedna z nich sa skončila gólom. Myslím si, že za výkon v druhom polčase sme si zaslúžili víťazstvo. Aj dnes sme predviedli behavý futbal, o čo sa stále usilujeme a začína to prinášať ovocie."

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): "Videli sme dobrý, rýchly a ofenzívny futbal. V prvom polčase sme mali niekoľko dobrých akcií, žiaľ, nedokázali sme ich dotiahnuť do úspešného konca. Ak by sme dali gól, zrejme by bol ďalší priebeh stretnutia iný. Po zmene strán sa domáci dostali do hry, boli lepším tímom a keďže dali gól, asi je ich víťazstvo zaslúžené."

• Zdroj: SITA, huste.tv