Franklinová má tretie zlato, svetový rekord na 200 m znak

Missy FranklinováMissy Franklinová Zdroj: SITA

LONDÝN - Americká plavkyňa Melissa Jeanette "Missy" (17) získala na OH 2012 v Londýne zlatú medailu na 200 m znak v novom svetovom rekorde. Olympijská šampiónka zaplávala čas 2:04,06 minúty a o priepastných 75 stotín sekundy prekonala Kirsty Coventryovú zo Zimbabwe, ktorá svoj rekord vytvorila na majstrovstvách sveta v Ríme v roku 2009.

Striebornú medailu získala Ruska Anastasia Zujevová, bronz si v Aquatics Centre vyplávala ďalšia Američanka Elizabeth Beiselová.

Pre tínejdžerku z USA to bola v Londýne už tretia zlatá, keď vyhrala aj 100 m znak a štafetu na 4x200 m polohové preteky, pričom na konte má aj bronz zo štafety na 4x100 m v.sp.

Vo finále bola suverénna, viedla od začiatku a druhej Ruske v cieli nadelila ohromných 1,86 sekundy.

200 m znak: 1. Missy Franklinová (USA) 2:04,06 - nový svetový rekord, 2. Anastasia Zujevová (Rus.) 2:05,92, 3. Elizabeth Beiselová (USA) 2:06,55, 4. Elizabeth Simmondsová (V.Brit.) 2:07,26, 5. Meagen Nayová (Aust.) 2:07,43, 6. Kirsty Coventryová (Zimb.) 2:08,18, 7. Alexianne Castelová (Fr.) 2:08,43, 8. Sinead Russellová (Kan.) 2:09,86