Montpellier začal obhajobu titulu remízou s Toulouse

Momentka zo zápasu Montpellier - ToulouseMomentka zo zápasu Montpellier - Toulouse Zdroj: SITA

MONTPELLIER - Futbalisti Montpellieru začali cestu za obhajobou ligového titulu v najvyššej francúzskej súťaži remízou s Toulouse 1:1. Duel úvodného kola francúzskej ligy nedohrali traja hráči.

Montpellier poslal do vedenia v 34. minúte senegalský útočník Souleymane Camara. " Som šťastný, že sa mi podarilo skórovať. Výsledok je spravodlivý. Škoda, že sme napokon inkasovali. Vedeli sme, že Toulouse má nebezpečný tím, takže s bodom sme spokojní, " povedal domáci strelec.

O päť minút však hral Montpellier v oslabení po vylúčení stredopoliara Jamela Saihia. Toulouse využilo početnú výhodu v 72. minúte, keď Wissam Ben Yedder hlavičkou vyrovnal na 1:1.

"Trápili sme sa, no vedeli sme, že to bude ťažké. Dúfam, že takýto nebude každý zápas. Hráči do toho dali všetko, nemám sa na čo sťažovať," skonštatoval kouč Montpellieru Rene Girard.

Minútu po vyrovnávajúcom góle sa začervenalo pred očami aj stredopoliarovi Toulouse Adrienovi Regattinovi po faule na Daniela Congreho a sedem minút pred koncom predčasne opustil ihrisko aj jeho spoluhráč Serge Aurier za zákrok na Henriho Bedima.

"V druhom polčase sme súpera zatlačili, no na konci sme dostali dve červené karty," zhodnotil zápas Ben Yedder po svojom premiérovom góle v najvyššej súťaži.

HSC Montpellier - FC Toulouse 1:1 (1:0)
Góly: 34. S. Camara - 72. Ben Yedder, ČK: 39. Saihi - 73. Regattin, 84. Aurier