Molfetta zlatý v kategórii nad 80 kg, Mandičová nad 67 kg

Carlo MolfettaCarlo Molfetta Zdroj: SITA

LONDÝN - Víťazom mužskej hmotnostnej kategórie nad 80 kg v taekwonde sa stal Talian Carlo Molfetta, ktorý po vyrovnanom priebehu zdolal Anthonyho Obameho z Gabonu. Zaujímavosťou je fakt, že Obame vybojoval pre svoju krajinu vôbec prvú olympijskú medailu v histórii. Bronzové kovy získali Kubánec Robelis De Spaigne a Číňan Liou Siaopo.

Víťazkou ženskej hmotnostnej kategórie nad 67 kg v taekwonde a stala Srbka Milica Mandičová, ktorá v sobotňajšom finále zdolala Anne-Caroline Graffeovú z Francúzska 9:7 na body. V súbojoch o bronzové medaily boli úspešnejšie Ruska Anastasia Baryšnikovová a Mexičanka Maria del Rosariová-Espinozová.

Kategória nad 80 kg:
Carlo Molfetta (Tal.) - Anthony Obame (Gabon) 9:9, Molfetta vyhral výrokom rozhodcu

Konečné poradie: 1. Carlo Molfetta (Tal.), 2. Anthony Obame (Gabon), 3. Robelis De Spaigne (Kuba) a Liou Siaopo (Čína), 5. Daba Modibo Keita (Mali) a Bahri Tanrikulu (Tur.), 7. Kaino Thomsen-Fuataga (Samoa) a Ališer Gulov (Tadž.)

Kategória nad 67 kg:
Milica Mandičová (Srb.) - Anne-Caroline Graffeová (Fr.) 9:7

Konečné poradie: 1. Milica Mandičová (Srb.), 2. Anne-Caroline Graffeová (Fr.), 3. Anastasia Baryšnikovová (Rus.) a Maria del Rosariová-Espinozová (Mex.), 5. Lee In-čong (Kór. rep.) a Glenhis Hernándezová (Kuba), 7. Natalia Mamatovová (Uzb.) a Talitiga Crawleyová (Samoa)