VIDEO Prvý zápas Superpohára pre Barcu, Real zdolala o gól

Gerard Pique a Cristiano Ronaldo v súbojiGerard Pique a Cristiano Ronaldo v súboji Zdroj: SITA

BARCELONA - MADRID - Futbalisti Barcelony zvíťazili v prvom dueli prestížneho súboja o Španielsky superpohár na Nou Campe v katalánskej metropole nad hráčmi úradujúceho majstra Realu Madrid 3:2. Odveta je na programe v stredu 29. augusta na Štadióne Santiaga Bernabéua od 22:30.

Išlo o premiérový priamy duel dvoch trénerov, ktorí rozbúrili hladinu vzájomným incidentom takmer presne pred rokom. Portugalský kormidelník Realu José Mourinho udrel vtedajšieho asistenta hlavného kouča Barcelony do oka. Tito Vilanova v tom čase ešte len pomáhal Pepovi Guardiolovi, ktorý ukončil svoje pôsobenie v katalánskom klube.

Obhajcom trofeje je Barcelona, s desiatimi úspechmi historický rekordér. Real je v štatistike druhý s ôsmimi triumfami na konte.

Bezgólový prvý polčas veľa vzruchu nepriniesol. Skvelý futbal sa hral až po prestávke. "Biely balet" poslal v 54. min do vedenia portugalský krídelnik Cristiano Ronaldo nekompromisnou hlavičkou pri bližšej žrdi po rohovom kope Mesuta Özila. Už v 56. min však po kolmom vysunutí Sergiom Busquetsom krížnou strelou pri zemi vyrovnal Pedro Rodríguez. V 69. min Sergio Ramos nedovoleným zákrokom zastavil Andrésa Iniestu a Lionel Messi z penalty nedal Casillasovi šancu. O poistku sa postaral v 78. min Xavi Hernández, ktorému po skvelej individuálnej akcii prestrčil loptu Iniesta. Sľubnú pozíciu Barcelony pred druhou časťou tejto konfrontácie však v 85. min zhoršila chyba brankára Valdésa, ktorý zazmätkoval pri "malej domov" Adriana Correiu a ťažil z toho dôrazný Ángel di María.

"Je to tímová hra, chybu môže urobiť ktokoľvek," zastal sa tréner Vilanova Valdésa. "Samozrejme by som radšej bral výhru 3:1 ako 3:2, ale odohrali sme dobrý zápas. Vo dvojzápase stále vedieme, takže musíme byť spokojní," dodal nástupca Josepa Guardiolu.

Vilanova s Mourinhom si pred zápasom podali ruky a prehodili pár slov. Mourinhovi sa nepáčilo, ako hral jeho tím v prvej polovici. "Ale v druhej polovici sme hrali od prvej minúty úplne inak. Nepáčil sa mi prvý gól Barcelony, to bola chyba rozhodcu," vyhlásil Mourinho. "Nie som prekvapený, že to povedal," reagoval Vilanova.

FC Barcelona - Real Madrid 3:2 (0:0)
Góly: 56. Pedro Rodríguez, 69. Messi (z 11 m), 77. Xavi Hernández - 54. Cristiano Ronaldo, 85. Di María, odveta je na programe 29. augusta

• Zdroj: TASR, SITA, videa.hu