VIDEO Stochovo Fenerbahce vypadlo, po 4 rokoch postup Celticu

Selcuk Sahin, Ari a Mehmet TopalSelcuk Sahin, Ari a Mehmet Topal Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovák Miroslav Stoch si lukratívnu skupinovú fázu Ligy majstrov v tejto sezóne nezahrá. Fenerbahce v odvete play off doma iba remizovalo so Spartakom Moskva 1:1 a po prehre vonku sa so súťažou lúči. Stoch sa dostal na ihrisko v 16. minúte za zraneného Miloša Krasiča.

Po štyroch rokoch sa v elitnej európskej smotánke objaví Celtic Glasgow, keď potvrdil výhru 2:0 z ihriska švédskeho Helsingborgu rovnakým výsledkom aj doma.

Ďalej ide aj rumunský tím CFR Kluž, ktorý zdolal dvakrát FC Bazilej. V drese hostí nepremenil v závere prvého polčasu penaltu Alexander Frei.

Borussia Mönchengladbach po domácej prehre 1:3 s Dynamom Kyjev držala na Ukrajine domácich fanúšikov dlho v napätí, keď viedla už 2:0 a na postup potrebovala streliť ešte gól. Dynamo ale na konci znížilo a postup si už ustrážilo.

Lille viedlo po uplynutí riadneho hracieho času nad FC Kodaň 1:0 a tak o postupujúcom muselo rozhodnúť až nadstavenie, v ktorom o postupe domácich rozhodol v 105. minúte hlavou Tulio De Melo.

Žreb základných skupín Ligy majstrov je na programe vo štvrtok v Monaku od 18.00 h.

Fenerbahce Istanbul (Tur.) - Spartak Moskva (Rus.) 1:1 (0:1), prvý zápas: 1:2, do skupinovej fázy LM postúpil Spartak, v skupinovej fáze EL UEFA bude hrať Fenerbahce
Góly: 69. Sow - 6. Ari, ČK: 81. De Zeeuw (Spartak) po druhej ŽK
Miroslav Stoch (Fenerbahce) hral od 16. min

Celtic Glasgow (Škót.) - IF Helsingborg (Švéd.) 2:0 (1:0), prvý zápas: 2:0, do skupinovej fázy LM postúpil Celtic, v skupinovej fáze EL UEFA bude hrať Helsingborg
Góly: 30. Hooper, 88. Wanyama

Dynamo Kyjev (Ukr.) - Borussia Mönchengladbach (Nem.) 1:2 (0:0), prvý zápas: 3:1, do skupinovej fázy LM postúpil Kyjev, v skupinovej fáze EL UEFA bude hrať Mönchengladbach
Góly: 88. Ideye - 70. Chacheridi (vlastný), 78. Arango

OSC Lille (Fr.) - FC Kodaň (Dán.) 2:0 po predĺžení (1:0, 1:0), prvý zápas: 0:1, do skupinovej fázy LM postúpilo Lille, v skupinovej fáze EL UEFA bude hrať FC Kodaň
Góly: 43. Digne, 105. Túlio De Melo

CFR Kluž (Rum.) - FC Bazilej (Švaj.) 1:0 (1:0), prvý zápas: 2:1, do skupinovej fázy LM postúpil Kluž, v skupinovej fáze EL UEFA bude hrať Bazilej
Gól: 20. Kapetanos

• Zdroj: TASR, SITA, footyroom