Löw sa sústredí len na kvalifikáciu MS: Sme favoriti skupiny

Joachim Löw
Joachim Löw

BERLÍN - Tréner nemeckej futbalovej reprezentácie Joachim Löw už nemyslí na sklamanie z európskeho šampionátu, ale naplno sa koncentruje na blížiacu sa kvalifikáciu na MS 2014 v Brazílii. Nemecký tím na júnovom EURO 2012 skončil v semifinále, v ktorom ho zdolal výber Talianska. Nemcom sa od roku 1996 nepodarilo získať titul z vrcholného podujatia a Löw musel čeliť ostrej kritike.

"Po európskom šampionáte a najmä po zápase s Talianskom zavládlo veľké sklamanie. Ale naši fanúšikovia vedia, že neexistuje žiadna záruka, že získame titul,“ vyhlásil 52-ročný kouč. „Náš vzťah s fanúšikmi je v poriadku, čo nám potvrdili aj v prípravnom zápase proti Argentíne. Aj napriek prehre 1:3 hráči zožali potlesk a nie výsmech.“

      
Podľa vlastných slov je európsky šampionát minulosťou a jeho tím sa teraz musí sústrediť na nadchádzajúce kvalifikačné stretnutia. V piatok 7. septembra sa nemeckí reprezentanti stretnú v Hannoveri s Faerskými ostrovmi a 11. septembra nastúpia vo Viedni proti domácim Rakúšanom.
      
„Neverím, že získame stratenú dôveru hneď v zápase proti Faerským ostrovom. Samozrejme, sme favoriti skupiny a chceme vyhrať prvé dva zápasy. Je to veľká motivácia pre všetkých – pre hráčov aj trénerov.“ Löw vynechal zo zostavy Sebastiana Schweinsteigera, ktorému nechá viac času na zotavenie sa po zranení.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA