Bayern stále bez zaváhania, gólová prestrelka vo Frankfurte

Gólová radosť futbalistov Bayernu MníchovGólová radosť futbalistov Bayernu Mníchov Zdroj: SITA

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov porazili v 5. kole nemeckej Bundesligy Wolfsburg 3:0 a zostali posledným stopercentne úspešným tímom v sezóne. Bavorský veľkoklub vedie tabuľku o dva body pred Eintrachtom Frankfurt, ktorý stratil prvé body po remíze 3:3 s majstrovským Dortmundom.

Za Bayern sa dvakrát v druhom polčase trafil hlavou Chorvát Mandžukič, ktorý prišiel v lete do Mníchova práve z Wolfsburgu a s piatimi ligovými gólmi sa dostal na čelo tabuľky strelcov. Prvý gól zápasu strelil v 24. minúte Schweinsteiger. Wolfsburg dokázal, že sa mu na ihrisku Bayernu dlhodobo nedarí, v Mníchove nevyhral ani na 18. pokus.

Nováčik z Frankfurtu síce prvýkrát v sezóne nevyhral, avšak proti Dortmundu skôr bod získal ako dva stratil. Borussia, ktorá cez víkend s Hamburgom prvýkrát po 31 zápasoch v domácej súťaži prehrala, totiž neudržala dvojgólový náskok z prvého polčasu. Eintracht počas troch minút na začiatku druhého polčasu vyrovnal, aj keď krátko nato Götze opäť poslal hostí do vedenia. Konečnú podobu výsledku dal hlavou v 73. minúte stretnutia Brazílčan Anderson.

Bayern Mníchov - VfL Wolfsburg 3:0 (1:0)
Góly: 24. Schweinsteiger, 57. a 65. Mandžukič

Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund 3:3 (0:2)
Góly: 49. Aigner, 51. Inui, 73. Anderson - 24. Piszczek, 28. Reus, 54. Götze

Greuther Fürth - Fortuna Düsseldorf 0:2 (0:2)
Góly: 56. Fink, 33. Ilso

Schalke 04 - 1. FSV Mainz 3:0 (1:0)
Góly: 21. Farfan (z 11m), 81. Holtby, 89. Pukki