Naštvaný Ďuriš: V Česku asi zaberá, keď niekto urobí bu-bu-bu

Michal ĎurišMichal Ďuriš Zdroj: fcviktoria.cz

PŘÍBRAM - Slovenský futbalový reprezentant v službách českého klubu FC Viktoria Plzeň Michal Ďuriš (24) bol po zápase 10. kola Gambrinus ligy v Příbrame (0:1) poriadne naštvaný. Útočník cítil krivdu najmä za situáciu zo záveru stretnutia.

Desať minút pred koncom riadneho hracieho času spadol v pokutovom území súpera pri súboji s Tomášom Krbečkom. Hlavný rozhodca však nenariadil penaltu. ďuriš si myslí, že arbiter týmto spôsobom korigoval situáciu spred troch týždňov, keď Plzeň zdolala Spartu Praha gólom z kontroverznej "jedenástky" a šéf "rudých" Daniel Křetinský následne doniesol predsedovi Futbalovej asociácie Českej republiky Miroslavovi Peltovi údajné dôkazy o nečestných praktikách v českom futbale.

"V českom futbale asi zaberá, keď niekto urobí bu-bu-bu. Nech si o tom urobí názor každý sám, ale všetci sme fakt naštvaní," povedal o momente zo záveru duelu v Příbrame Michal Ďuriš a následne zhodnotil stretnutie: "Najmä prvý polčas sme úplne prespali. Boli sme laxní a hráči súpera nás potrestali, musíme si to v kabíne rozobrať."

Slovenský kormidelník 1. FK Příbram Karol Marko (46) si myslí, že Ďuriš prifilmoval pád v pokutovom území. "Ja Ďuriša poznám, trénoval som ho v Banskej Bystrici. Myslím si, že televízny záznam nám dal za pravdu," cituje www.eFotbal.cz slová kouča.