Tatran Prešov vo východniarskom derby rozstrieľal Košice

Andrej Petro v akciiAndrej Petro v akcii Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 8. kola hádzanárskej TIPOS extraligy mužov:

MŠK Považská Bystrica - HC Sporta Hlohovec 23:22 (16:13)
Najviac gólov: Zdráhala 6/2, Firit 5, Vallo 4 – F. Zaťko 7/3, Ľ. Ďuriš 4, Dudáš 3
Pok. hody: 2/2 - 3/3, vylúčení: 6 - 8, ČK: Firit - Ďuriš (obaja za 3 vylúčenia), rozhodovali: Klimko a Klus, 820 divákov

V súboji o druhé miesto sa hostia ujali vedenia (1:0, 4:1, 9:7, 11:10), ale polčas vyhrali Považania 16:13. Hlohovčania nedali 13 minút gól, čo domáci využili na utvorenie si dostatočného náskoku (19:14). Podržal ich aj brankár Biel a napokon sa mohli tešiť z tesného víťazstva nad vicemajstrom (23:22).

Tatran Prešov - 1. MHK Košice 51:24 (24:11)
Najviac gólov: Antl 10, Číp 9, Marušák 6 - Fuňak 9, Ľoch 5/2, P. Pristáš a Hriňák po 3
Pok. hody: 2/1 - 3/2, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula, 607 divákov

Stretnutie lídra tabuľky s posledným mužstvom extraligy malo jednoznačný priebeh. Hostia sa snažili udržať krok s favoritom najmä v prvom polčase, ale herná prevaha domácich sa naplno prejavila. Diváci sa napokon dočkali vytúženej päťdesiatky na konte Prešovčanov (51:24).

Slovan Modra - ŠKP Bratislava 19:21 (11:11)
Najviac gólov: M. Fázik 6, Kintler 4, Malovec a Tschur po 3 – M. Volentics 9, Kucharik a Pupík po 3
Pok. hody: 6/4 - 6/5, vylúčení: 6 - 5, rozhodovali: Sivák a Oťapka, 300 divákov

V Modre diváci sledovali vyrovnaný zápas. Hostia vyhrávali v prvom polčase 8:4, čo bol najvyšší gólový rozdiel počas celého stretnutia. Domáci sa do prestávky gólovo dotiahli a vyrovnali na 11:11. V druhom polčase si súperi striedali vedenie, hráči na oboch stranách nepremenili veľa príležitostí. Modranom chýbali v závere skúsenosti a hádzanári ŠKP si pripísali na konto víťazstvo o dva góly (21:19).