Spartak s debaklom od Magnitogorska, Ružička iba korigoval

Jevgenij MalkinJevgenij Malkin Zdroj: hcamur.ru

MOSKVA - Slovenský útočník Štefan Ružička skóroval v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy do siete Metallurgu Magnitogorsk, jeho Spartak Moskva však na domácom ľade utŕžil vysokú prehru 2:7.

V ďalšom zápase si Torpedo Nižnyj Novgorod poradilo so SKA Petrohrad 4:2, keď hostia viedli už 2:0, no domácim sa v záverečnej tretine podaril dokonalý obrat.

Až samostatné nájazdy rozhodli o triumfe Jugry Chanty-Mansijsk v dueli s Viťazom Čechov 4:3.

Predĺženie prišlo na rad aj v Minsku, kde domáce Dinamo zvíťazilo nad Barysom Astana 2:1.

V poslednom dueli vyhralo Dinamo Riga nad Avtomobilistom Jekaterinburg 6:3, pričom v drese hostí sa zaskvel hetrikom Stanislav Žmakin.

Torpedo Nižnyj Novgorod - SKA Petrohrad 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Góly: 39. a 41. Makarov, 49. Varnakov, 58. Siomin - 10. Kovaľčuk, 18. Tarasenko

Viťaz Čechov - Jugra Chanty-Mansijsk 3:4 pp a sn (0:0, 3:1, 0:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 23. Baďukov, 32. Panarin, 35. Hennessy - 30. a 59. Sitnikov, 49. Jacenko, rozhodujúci sn: Magogin

Spartak Moskva - Metallurg Magnitogorsk 2:7 (1:1, 0:5, 1:1)
Góly: 9. Medvedev, 44. RUŽIČKA - 17. Kuľomin, 29. Malkin, 30. a 36. Kazionov, 36. Antipin, 38. Hodgman, 56. Zuccarelo

Dinamo Riga - Avtomobilist Jekaterinburg 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)
Góly: 2. a 33. Indrasis, 18. Redlihs, 27. Johnson, 40. Giroux, 48. Szczechura - 12., 15. a 38. Žmakin

Dinamo Minsk - Barys Astana 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 18. Stapleton, 65. Laine - 36. Gavrilin

• Zdroj: TASR, youtube