Košičania potešili zaplnenú Steel arénu výhrou nad Bystricou

Gólová radosť hokejistov Košíc po úvodnom zásahu Gólová radosť hokejistov Košíc po úvodnom zásahu Zdroj: TASR

KOŠICE - Zaplnenú Steel Arenu mohol už v 3. min potešiť Haščák a hneď po ňom Pašek, ale Dzubina podržal Banskú Bystricu. V 6. min však banskobystrický gólman inkasoval, keď Haščák už po 11 sekundách potrestal vylúčenie Bambúcha.

Od modrej sa potom pokúšal vyrovnať Grman a aj strela Nemčeka skončila v lapačke Hyláka. V 14. min sa výbornou individuálnou akciou blysol Haščák, Slovák dal už len jej gólovú bodku. V 18. min to bolo už 3:0, keď strelou švihom Jenčík prekonal Dzubinu.

Pri hre 4 proti 4 sa v úvode druhej tretiny dostal do nájazdu Pašek, ale bekhendom neprekonal brankára Slipčenka, ktorý vystriedal Dzubinu. Zblízka potom mieril nad bránku Haščák, veľa nechýbalo ani sťahovačke Richarda Hunu. V 33. min parádne vymietol pravý kút banskobystrickej bránky Novotný - 4:0. Piaty gól mal na hokejke Jenčík, ale Slipčenko vystihol hokejkou jeho úmysel. Gólom sa neskončila ani možnosť Novotného. "Barani" mohli skórovať tesne pred druhou sirénou, ale po strele Nemčeka Hylák aj so šťastím na dvakrát puk prikryl.

V tretej tretine domáci kontrolovali náskok, poistiť ho mohol Marcinko, ale trafil len spojnicu. Hylák potom vychytal Ziga. Stopercentnú možnosť nevyužil v polovici tretej časti Róbert Huna.

HC Košice - HC'05 Banská Bystrica 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Góly: 6. Marcel Haščák (Kolba, Marek Slovák), 14. Marek Slovák (Marcel Haščák, Pašek), 18. R. Jenčík (Michal Novák), 33. Š. Novotný (T. Marcinko, R. Jenčík)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - M. Korba, P. Korba, 8347 divákov

Košice: Hylák - Kolba, Šeda, Deyl, M. Macejko, Michal Novák, M. Takáč, Martin Chovan - Š. Novotný, T. Marcinko, R. Jenčík - Spilar, Róbert Huna, Richard Huna - Marcel Haščák, Marek Slovák, Pašek - P. Svitana, Mlynarovič, Matúš Chovan

Banská Bystrica: Dzubina (21. Slipčenko) - Predajniansky, Michal Grman, Kubka, Novajovský, Bambúch, Ketner, od 22. min Styk - Lunter, M. Hudec, Ján Sýkora - Lamper, Heizer, F. Nemček - Šimun, Češík, Petro - Jankovič, Zigo, Hegyi

Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): "Naše mužstvo dnes začalo s obrovskou chuťou. Mali sme dobrý vstup do zápasu, dobrý pohyb a chuť po víťazstve. V prvej tretine sme súperovi odskočili na 3:0 a aj v druhej tretine sme boli aktívni. Nevyšlo nám niekoľko samostatných nájazdov, keď brankár hostí mužstvo podržal. Tak vyzerá zápas, keď mužstvo drie celých 60 minút. Od tohto výkonu sa musíme odraziť."

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Začali sme až príliš ustráchane, dostali sme prvý gól a posadili sme domácich na koňa. Potom sme trochu aj my vystrčili rožky, vypracovali sme si nejaké šance, ale tie sme nepremenili. Prišli sme do Košíc niečo uhrať, trochu viac domácich potrápiť. Otázka však znie, či pri skladbe nášho mužstva máme na viac."

• Zdroj: SITA, huste.tv