ManCity a Arsenal s tesnými výhrami, QPR a Reading stále bez triumfu

Carlos Tévez a Gael Clichy sa tešia z góluCarlos Tévez a Gael Clichy sa tešia z gólu Zdroj: SITA

LONDÝN - V prvom stretnutí 9. kola najvyššej anglickej futbalovej ligy si Aston Villa a Norwich City podelili body po remíze 1:1. Domácich dostal na štadióne Villa Park do vedenia v prvom dejstve belgický útočník Christian Benteke, v 79. minúte stanovil konečný výsledok obranca Michael Turner. Mužstvo z Birminghamu získalo v posledných piatich ligových zápasoch len 2 body a v tabuľke mu patrí 16. pozícia. Norwich je na tom o niečo lepšie, na konte má o bod viac.

V ďalšom stretnutí zvíťazil Arsenal Londýn nad Queens Park Rangers tesne 1:0. O jediný presný zásah sa postaral šest minút pred koncom riadneho hracieho času Španiel Mikel Arteta. V základnej zostave "kanonierov" sa objavil po 14-mesačnej absencii spôsobenej zranením reprezentačný stredopoliar Jack Wilshere.

Wigan vyhral v tejto sezóne prvý domáci zápas, keď zdolal West Ham United 2:1.

Stoke City doma remizovalo so Sunderlandom 0:0 a predĺžilo sériu neporaziteľnosti na domácej tráve už na 11 zápasov. Stoke doma neprehralo od 4. februára 2012, keď ho pokoril práve Sunderland, séria počíta 4 výhry a 7 remíz.

Manchester City uspel v súboji so Swansea výsledkom 1:0. O jediný presný zásah sa postaral argentínsky kanonier Carlos Tévez. "The Citizens" sa dostali zásluhou troch bodov na druhé miesto a za vedúcou Chelsea zaostávajú o jeden bod.

Rozhodca nadstavil na konci stretnutia neobvyklých dvanásť minút nad rámec normálnej hracej doby kvôli ošetrovaniu hosťujúceho gólmana Vorma a domáceho beka Richardsa. Obaja zranení futbalisti museli byť z ihriska odnesení na nosidlách. Zápas sa tak zapísal do histórie Premier League ako najdlhší.

Aston Villa – Norwich City 1:1 (1:0)
Góly: 27. Benteke – 79. Turner, ČK: 52. Bennett (Aston Villa), 33.184 divákov.

FC Arsenal - Queens Park Rangers 1:0 (0:0)
Gól: 84. Arteta, ČK: 80. M'Bia (QPR)

Reading - Fulham 3:3 (1:0)
Góly: 26. Leigertwood, 85. McCleary, 90. Robson-Kanu - 61. Ruiz, 77. Baird, 88. Berbatov

Wigan Athletic - West Ham United 2:1 (1:0)
Góly: 8. Ramis, 47. McArthur - 90.+ Tomkins