ManUtd vyhral nervózny šláger s Chelsea, remíza Liverpoolu v derby

Javier Hernandez rozhodol šláger Chelsea s UnitedJavier Hernandez rozhodol šláger Chelsea s United Zdroj: SITA

LIVERPOOL - Očákavané mestské derby medzi Evertonom a FC Liverpool v 9. kole anglickej Premier League sa skončilo nerozhodne 2:2. Hostia, v ktorých drese odohral celý duel aj slovenský obranca Martin Škrtel, viedli po dvadsiatich minútach uź o dva góly. Everton však ešte do polčasovej prestávky vyrovnal a po zmene strán už gól nepadol. V 94. minúte sa síce už tešil Luis Suárez z rozhodujúceho gólu, ale asistent rozhodcu odmával ofsajd a televízne zábery ho usvedčili z omylu.

Everton remizoval tretíkrát za sebou a v najvyššej súťaži je už šesť duelov bez prehry. FC Liverpool zostáva v spodnej polovici tabuľky. Gólman Ján Mucha sedel iba na lavičke náhradníkov domáceho tímu.

Tottenham sa vyšvihol na štvrté miesto vďaka trojbodovému zápisu na ihrisku predposledného Southamptonu, kde triumfoval 2:1. Newcastle vyhral opäť až na štvrtý pokus, o troch bodoch v dueli s West Bromwich Albion rozhodol v tretej minúte nadstavenia na 2:1 Papiss Demba Cisse.

Javier Hernandez zariadil víťazstvo Manchestru United nad lídromt abuľky Chelsea Londýn na Stamford Bridge 3:2. Mexičanov sporný presný zásah "zaváňajúci" ofsajdom definitívne pochoval všetky nádeje domácich, ktorí do vylúčenia Branislava Ivanoviča a Fernanda Torresa stiahli dvojgólové manko.

Everton - FC Liverpool 2:2 (2:2)
Góly: 22. Osman, 35. Naismith - 14. Baines (vlastný), 20. Suarez
Martin Škrtel (FC Liverpool) odohral celý duel, Ján Mucha ml. (Everton) presedel celý zápas na lavičke náhradníkov

Newcastle United - West Bromwich Albion 2:1 (1:0)
Góly: 35. Ba, 90.+ Cisse - 55. Lukaku

Southampton - Tottenham Hotspur 1:2 (0:2)
Góly: 66. Rodriguez - 15. Bale, 39. Dempsey

Chelsea Londýn - Manchester United 2:3
Góly: 44. Mata, 53. Ramires - 4. Luiz (vl.), 12. Van Persie, 75. Hernandez, ČK: 63. Ivanovič, 68. Torres (obaja Chelsea).

• Zdroj: SITA, TASR, dailymotion, youtube