Hladká prehra Hantuchovej, Wozniacka bez zaváhania

Daniela HantuchováDaniela Hantuchová Zdroj: sofia-tennis.bg

SOFIA - Daniela Hantuchová nasadená ako siedma prehrala v prvom z troch zápasov úvodného dňa programu koncoročného výberového podujatia Qatar Airways WTA Tournament of Champions tenistiek v bulharskej Sofii v základnej skupine Serdika s Robertou Vinciovou, štvorkou tohto turnaja, v ich piatom vzájomnom súboji za 65 minút hladko 1:6, 2:6.

V tejto skupine sú aj Dánka Caroline Wozniacka a Taiwančanka Chsieh Su-wej. Do skupiny Sredec zaradil žreb Rusky Naďu Petrovovú a Mariu Kirilenkovú, Číňanku Ťie Čeng a domácu Cvetanu Pironkovovú.

Hantuchová nezachytila úvod stretnutia, keď dvakrát stratila podanie a Talianka si vybudovala náskok 5:0. Slovenka síce následne odvrátila hrozbu "kanára", no Vinciová pri vlastnom servise spečatila zisk prvého setu. Rodáčka z Taranta ťažila z výborného pohybu po dvorci, účinne využívala slajzované bekhendy i stopbaly a nedovolila Hantuchovej dostať sa do správneho rytmu. V druhom dejstve svetová deblová jednotka po dvoch brejkoch odskočila Hantuchovej na 5:1 a zápas dotiahla do úspešného konca. V ôsmom geme premenila vďaka esu hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu so Slovenkou na 3:2.

Hantuchová po zápase priznala, že Vinciová zvíťazila zaslúžene. "Roberta bola dnes po všetkých stránkach lepšia. Robila minimum chýb, nedala mi rytmus. Počas celého zápasu som sa nevedela dostať do tempa. Ťažko sa mi vyrovnávalo s nadmorskou výškou 600 metrov, ktorá je podobná ako v Madride, nedokázala som dobre kontrolovať údery. Podmienky však boli pre obe rovnaké, Vinciová sa im prispôsobila oveľa lepšie. Tréner Nicolas mi na konci prvého setu zdôrazňoval, aby som toľko neotvárala dvorec. V druhom dejstve to bolo z mojej strany trochu lepšie, no určite to nebol výkon, s ktorým by som mohla byť spokojná. Vinciovej slajzy vyskakovali nízko a nemohla som ju tlačiť. Ani z forhendu ani z bekhendu som nenašla kľúč k tomu, aby som ju vo výmenách mohla nejako ohroziť. Roberta navyše aj veľmi dobre podávala, bola jednoducho na dvorci lepšia," povedala Hantuchová, ktorá napriek úvodnej prehre ešte nehádže flintu do žita. "Tento turnaj je špecifický, pretože aj po prehre ešte máte jednu šancu. V zápasoch proti Wozniackej a Hsieh vo štvrtok a v piatok však budem musieť podať o 100 percent lepší výkon ako dnes, ak chcem pomýšľať na úspech."

"Odohrala som skvelý zápas, pred ktorým som pociťovala nervozitu, ale napokon všetko správne zapadlo na svoje miesto. Som veľmi spokojná s mojím výkonom. Zároveň si uvedomujem, že súperka nepredviedla svoj najlepší tenis. Mala som dostatok času na údery a využívala som príležitosti, keď sa mi naskytli," zhodnotila zápas Vinciová.

Vo večernom zápase zdolala nasadená jednotka Dánka Caroline Wozniacka turnajovú päťku Su-Wei Hsieh z Taiwanu za 61 minút 6:2 a 6:2. Domáca Bulharka Cvetana Pironkovová triumfovala nad Číňankou Ťie Čeng za 162 minút 2:6, 6:4 a 7:6 (4).