Detroit sa dočkal prvej výhry, Miami nestačilo na LA Clippers

Dwyane Wade a Blake GriffinDwyane Wade a Blake Griffin Zdroj: SITA

NEW YORK - Najlepší strelec troch uplynulých ročníkov NBA Kevin Durant ešte v tom súčasnom nezažil taký individuálne explozívny zápas, a predsa jeho Oklahoma City podľahla v domácom prostredí Memphisu. Durant za 44 minút na ihrisku nastrieľal 34 bodov, predviedol 10 doskokov a 5 asistencií, pridal 3 získané lopty a 2 bloky, ale ten najdôležitejší štatistický ukazovateľ hovoril v neprospech Thunder - 97:107.

"Na kolená nás dostala druhá štvrtina (15:36), zaskočili nás svojím nasadením. Hrali lepšie ako my, zaslúžili si zvíťaziť. Nie je ľahké zastaviť súpera, keď mu dáte šancu vyniknúť," priznal tréner domácich Scott Brooks.

Počas celého stretnutia sa navzájom slovne podpichovali výšavy Kendrick Perkins a Zach Randolph, rozhodcovia s nimi stratili trpezlivosť dve minúty pred koncom záverečnej štvrtiny a oboch vylúčili.

Čiernu sériu ôsmich prehier zastavil Detroit, najhorší tím súťaže ukoristil vo Philadelphii prvé víťazstvo v sezóne. "Takýto začiatok ročníka sme si rozhodne nepredstavovali. Som rád, že konečne prišlo víťazstvo," vydýchol si rozohrávač Pistons Brandon Knight po stretnutí, v ktorom sa hostia ujali vedenia už v prvej štvrtine a viac ho z rúk nepustili - 94:76.

"Netuším, prečo sme boli takí bezzubí, naozaj neviem," krútil hlavu tréner "Sixers" Doug Collins nad úspešnosťou streľby z poľa 29,8 percenta, čo je historické minimum ktoréhokoľvek tímu pod strechou haly Wells Fargo Center (od roku 1996).

Na chvoste NBA sa ocitol Washington, ktorý nulu na konte výhier nezmazal ani v Dallase.

Šampióni z Miami prehrali v Los Angeles s Clippers 100:107, bola to ich už piata prehra v Staples Centre proti tomuto súperovi. Clippers vďak double-double Blakea Giffina (20 bodov, 14 doskokov) a Chrisa Paula (16 bodov, 10 asistencií) dosiahli štvrté víťazstvo v rade. Hosťujúci LeBron James dosiahol 30 bodov. So zranením hrajúci Dwyane Wade zaznamenal len 6 bodov.

"Pekný výsledok, ale hrali sme doma a víťazstvo sa od nás očakáva," nepreceňoval úspech tréner Clippers Vinny Del Negro.

Milwaukee - Indiana 99:85 (33:17, 27:17, 22:19, 17:32)
Najviac bodov: Ellis a Jennings po 16, Dalembert 14 - Hansbrough 17, G. Green 13, Paul George 12

Dallas - Washington 107:101 (23:19, 40:26, 22:22, 22:34)
Najviac bodov: Mayo 25, Kaman 23, Crowder 12 - Jordan Crawford 21, Seraphin 16, C. Martin 14

Minnesota - Charlotte 87:89 (24:28, 14:23, 15:18, 34:20)Najviac bodov: Kirilenko 26 (12 doskokov), Ridnour 16 (10 asistencií), Šved 13 - K. Walker 22, Sessions 18, Mullens 12 (15 doskokov)

Philadelphia - Detroit 76:94 (17:23, 17:29, 20:17, 22:25)
Najviac bodov: Lavoy Allen 14, Holiday 12, J. Richardson a N. Young po 9 - Monroe 19 (18 doskokov), Singler 16, Prince a Knight po 15

Houston - New Orleans 100:96 (25:27, 39:18, 21:31, 15:20)Najviac bodov: Harden 30, Asik 15 (12 doskokov), Parsons (10 doskokov) a M. Morris po 13 - Vasquez 24, R. Anderson 20 (12 doskokov), Aminu 14

Boston - Utah 98:93 (20:25, 24:21, 29:24, 25:23)
Najviac bodov: Pierce 23, J. Green a Barbosa po 16 - Millsap 20 (12 doskokov), Hayward, Mo Williams a Favors po 14

Oklahoma City - Memphis 97:107 (30:20, 15:36, 26:25, 26:26)Najviac bodov: Durant 34 (10 doskokov), Ibaka a Westbrook po 17 - Gay 28, Z. Randolph 20 (11 doskokov). M. Gasol 14

Golden State - Atlanta 92:88 (22:21, 32:25, 17:14, 21:28)
Najviac bodov: H. Barnes 19 (13 doskokov), D. Lee 18 (10 doskokov), S. Curry 12 - Louis Williams 18, Josh Smith 16 (10 doskokov), I. Johnson 15

Los Angeles Clippers - Miami 107:100 (25:24, 27:30, 33:20, 22:26)Najviac bodov: Jamal Crawford 22, Griffin 20 (14 doskokov), Paul 16 (10 asistencií) - L. James 30, Ray Allen 14, Bosh a R. Lewis po 11

Phoenix - Chicago 106:112 po predĺžení (27:29, 24:28, 18:26, 31:17 - 6:12)
Najviac bodov: Scola 24 (14 doskokov), Telfair 17, Beasley a Dragič po 12 - Boozer 28 (14 doskokov), Deng a Noah (12 doskokov) po 21

• Zdroj: SITA, youtube