Trnava utrpela hanebný šesťgólový debakel v Trenčíne

Sprava: Samuel Štefánik z AS Trenčín a Peter Čvirik z FC Spartak TrnavaSprava: Samuel Štefánik z AS Trenčín a Peter Čvirik z FC Spartak Trnava Zdroj: SITA

TRENČÍN - Domáci mali vynikajúci vstup do zápasu, keď už po štvrťhodine viedli o dva góly. Hostia totiž začali príliš strnulo a súper ich za to potrestal dvoma bleskovými atakmi. V 4. min prekvapujúci krídelný center našiel pred bránkou nepokrytého Depetrisa, ktorý pohotovou hlavičkou otvoril skóre.

V 16. min Štefánik obral o loptu Čvirika a potom nechal vyniknúť opäť Depetrisa, ktorému už len stačilo trafiť do prázdnej bránky. Trnave sa nedarilo vytváranie ofenzívnych akcií. Trenčín okrem kombinačných pokusov stavil aj na účinné rýchle protiútoky.

O svojom zaslúženom triumfe Trenčín definitívne rozhodol tromi gólmi v rozpätí 6 minút na začiatku druhého polčasu. V 51. min Čvirik tiesnený Mondekom ukážkovo preloboval vlastného brankára, presne o minútu Godál nekompromisne rozvlnil sieť a v 57. min Fanendo Adi efektnou hlavičkou v páde na päťke zvýšil už na 5:0. Zdecimovaní hostia boli zrelí na uterák. Naopak, domáci ovládli ihrisko a peknými útočnými akciami zabávali fanúšikov. Trenčín si vychutnal víťazstvo, ktoré mohlo byť ešte vyššie, ak by domáci hráči zužitkovali množstvo ďalších šancí. Aspoň jednu z nich premenil v 88. min Lobotka.

AS Trenčín - FC Spartak Trnava 6:0 (2:0)
Góly: 4. a 16. Depetris, 51. Čvirik (vlastný), 52. Godál, 57. Fanendo Adi, 88. Lobotka, ŽK: 70. M. Vyskočil (Trnava), rozhodovali: Pavlík - D. Hrčka, Jankovič, 4250 divákov

Trenčín: Volešák - Godál, Rodríguez da Silva (46. Čögley), Kleščík, Holúbek - I. Díaz - Mondek (82. Mazan), Lobotka, Štefánik - Kubík, Depetris (37. Fanendo Adi)

Trnava: Rusov - Habánek (46. Mikinič), Janečka, Čvirik, Bicák (61. Stožický) - Gross - M. Vyskočil, Vlasko, Karhan, E. Sabo - Schranz (80. Pavelka)

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Pre takéto chvíle sa nám oplatí robiť futbal. Pred fantastickou diváckou kulisou ukázali naši hráči totálny futbal a o našom výraznom víťazstve rozhodla ich vysoká sebadôvera. V tomto stretnutí mali víťaznú mentalitu. Mužstvo si zápas rozbehlo veľmi dobre, v takejto nálade ho aj dohralo a užilo si tento náročný súboj. Hoci nám vypadli niektorí dôležití hráči, mužstvo ukázalo, že hráme predovšetkým tímovo."

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Na jeho začiatku sme rýchlo dostali dva góly a hoci sme sa snažili o vyrovnanie, súper už bol na koni a výrazne nám hrozil brejkami i štandardnými situáciami. Verili sme, že do druhého polčasu vstúpime lepšie, ale znova sme dostali rýchle góly a potom to už bolo len o výške skóre. Trenčín nás prevýšil a prakticky do ničoho nepustil. Po zlepšených výkonoch v našich zápasoch počas posledných týždňoch je toto pre náš ťažká facka. Nemyslím si však, že by niektorý z našich hráčov nechcel, ale súper bol proste lepší. Navyše na dôležitých postoch sme mali objektívne problémy so zostavou."

• Zdroj: SITA, huste.tv