Slovan potvrdil pozíciu lídra a ukončil neporaziteľnosť Trenčína

Mamadou Bagayoko a Jakub Holúbek v súboji o loptuMamadou Bagayoko a Jakub Holúbek v súboji o loptu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Ešte pred začiatkom stretnutia sa uskutočnila milá slávnosť. V minulých dňoch sa dožil 65 rokov bývalý hráč Slovana Bratislava Ján Pivarník, futbalový tréner a majster Európy. Od domácich funkcionárov dostal kyticu kvetov.

Už v druhej minúte sa dostal do gólovej šance Peltier, ale Volešák jeho technickú strelu vyrazil. Vzápätí si hosťujúci brankár poradil aj so strelou Žofčáka. Na druhej strane sa lobom zdiaľky pokúsil prekonať vysunutého Putnockého Štefánik. V 18. minúte urobil chybu Godál, loptu si vybojoval Peltier, sám postupoval na brankára, ale neuspel. O tri minúty neskôr nevyužil gólovú šancu ani Halenár, prízemná strela preletela pri pravej žrdi bránky hostí. Strelu Holúbeka vyrazil Putnocký na tretí rohový kop. Až v 37. minúte sa po hrubej chybe obrany gólovo presadil rýchlonohý Peltier, ktorý po kľučke doľava prekonal vybiehajúceho Volešáka.

Po zmene strán tempo hry upadlo. O oživenie sa pokúšali striedajúci Depetris či Szarka, v 77. minúte po šiestom rohovom kope hostí zneškodnil hlavičku Depetrisa Putnocký. O minútu nato po priamom kope Milinkoviča na ďalšom závare v obrane hostí zvýšil na 2:0 Gorosito. V 84. min po faule na Szarku premenil pokutový kop Žofčák. V nadstavenom čase skorigoval na konečných 3:1 pre "belasých" najlepší strelec súťaže Depetris.

Slovan Bratislava - AS Trenčín 3:1 (1:0)
Góly: 37. Peltier, 78. Gorosito, 84. Žofčák (z 11 m) - 90+ Depetris. Rozhodoval: P. Hrčka, ŽK: Gorosito - Kleščík, Kubík, 2654 divákov.

Slovan Bratislava: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík - Kopúnek, Grendel - Žofčák (88. Vrablec), Halenár (69. Szarka), Milinkovič (63. Hlohovský) - Peltier

AS Trenčín: Volešák - Čögley, Godál, Kleščík, Holúbek (69. Mazan)- Diaz, Lobotka (60. Depetris), Štefánik - Mondek (80. Mazáň), Kubík - Fanendo Adi

Samuel Slovák, tréner Slovana Bratislava: "Proti kvalitnému súperovi sme zvolili v prvom polčase agresívne napádanie. Z toho sme vyťažili gól. Bol to však vyčerpávajúci spôsob hry a po zmene strán prevzali iniciatívu hostia. Ale využili sme to na strelenie ďalších dvoch gólov. Som rád, že sme sezónu na domácom ihrisku ukončili víťazstvom."

Adrián Guľa, tréner Trenčína: "Najmä v prvom polčase sme videli dostatočne rýchly a dynamický futbal s väčšími príležitosťami na strane Slovana. Škoda, že sme domácim umožnili ľahko sa dostať do vedenia. Po zmene strán nás súper menej napádal, prevzali sme iniciatívu, ale opäť sme dvakrát inkasovali. V organizácii hry vieme byť aj lepší. Je to pre nás ďalšia výzva, aby sme takéto zápasy zvládli lepšie."

• Zdroj: TASR, huste.tv